Zaatakowana 12-latka wybudzona ze śpiączki

i

Autor: Google Street View Zaatakowana 12-latka wybudzona ze śpiączki farmakologicznej

Informacje

12-latka zaatakowana w Rzeszowie wybudzona ze śpiączki farmakologicznej

2023-11-15 8:22

12-letnia Anastasia, która w poniedziałek po południu w Rzeszowie została zaatakowana ostrym narzędziem przez nieznanego mężczyznę, została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Jej stan jest dobry. Dziecko jest kontaktowe i wkrótce zostanie przewiezione do Kliniki Chirurgii Dziecięcej.

Nowe informacje na temat stanu zdrowia zaatakowanej 12-latki

Jak powiedział w środę rano rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie Tomasz Warchoł, 12-letnia Anastasia została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej we wtorek późnym popołudniem.

Jest kontaktowa, a jej stan jest dobry i rokowania lekarzy także. Dzisiaj zostanie przewieziona do Kliniki Chirurgii Dziecięcej – przekazał Warchoł.

Dodał, że dziecko czeka jeszcze na konsultację okulistyczną, skarży się bowiem na gorsze widzenie w jednym oku.

12-letnia Anastasia została zaatakowana w poniedziałek, około godziny 17, na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, gdy szła do osiedlowego sklepu. Sprawca zadał jej kilka ciosów nożem w okolicach szyi oraz głowy. Dziewczynkę przewieziono do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ulicy Lwowskiej, gdzie przeszła operację części szczękowo-twarzowej. Dziecko przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie po operacji utrzymywane było w śpiączce farmakologicznej.

Młody mężczyzna, który może mieć związek z poniedziałkowym atakiem na 12-latkę w Rzeszowie, został zatrzymany we wtorek. Policja nie udziela szczegółowych informacji w tej sprawie.

Prokuratura prowadzi śledztwo 

Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 12-latki wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, albo 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Usiłowanie zabójstwa jest bowiem tak samo karane jak dokonanie zabójstwa.

Jak poinformował we wtorek prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, której podlega prokuratura rejonowa, w toku dotychczasowych czynności ustalano, że w poniedziałek około godz. 17, przy ul. Mikołajczyka w Rzeszowie doszło do napadu na 12-letnią dziewczynkę.

Ustalono, że dziewczynka szła sama na zakupy do pobliskiego sklepu i nagle nieznany mężczyzna miał zajść ją od tyłu, a następnie zadał kilka ran w okolicach szyi oraz głowy, ostrym przedmiotem, najprawdopodobniej nożem – przekazał prok. Ciechanowski.

Dodał, że dziewczynka zachowała przytomność i zdołała zadzwonić do mamy, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i zadzwoniła na numer alarmowy.

ZOBACZ: RUSZYŁ PROCES ARTURA R, MORDERCY WIĘZIENNEJ PSYCHOLOG

Wypadek pod Rzeszowem. Ogromne korki