Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka. Rzeszów żegna się ze świątecznym klimatem

i

Autor: af

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka. Rzeszów żegna się ze świątecznym klimatem [WIDEO]

2022-02-16 10:42

Z rzeszowskiego rynku znika świąteczna choinka. To znak, że Rzeszów żegna się ze świątecznym klimatem. Z płyty Rynku w najbliższym czasie zniknąć ma także bajkowy zamek i pozostałe iluminacje. Ale na tym nie koniec, bo Rzeszów żegna się także z innymi świątecznymi ozdobami, które oświetlały miasto w ostatnim czasie.

W Rzeszowie wystartował demontaż dekoracji świątecznych. Te nadal zdobią ulice, place, wiadukty czy mosty, ale ich czas w stolicy regionu już się kończy. Bo przypomnijmy, świąteczne ozdoby pojawiły się początkiem grudnia minionego roku i miały cieszyć oczy rzeszowian do końca stycznia. Urzędnicy postanowili jednak wydłużyć ten czas. 

CZYTAJ TAKŻE: Do kolejki gondolowej nad Soliną wsiądziemy jeszcze w tym roku. Jak idą prace?

- W umowie z firmą, która dostarczyła miastu dekoracje pojawił się zapis, że nieodpłatnie Rzeszów może wystąpić o przedłużenie dekoracji o dwa tygodnie. Skorzystaliśmy z tej opcji. Termin minął 14 lutego, dlatego też wykonawca rozpoczął demontaż świątecznych iluminacji. Z rzeszowskiego Rynku znika właśnie choinka i lada moment powinny zniknąć także inne dekoracje - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka
Sonda
Czy podobały Ci się świąteczne ozdoby w Rzeszowie w tym roku?