Wybory w Rzeszowie. EWA LENIART - kariera, oświadczenie majątkowe, program wyborczy

i

Autor: W.K

Wybory w Rzeszowie. EWA LENIART - kariera, oświadczenie majątkowe, program wyborczy

2021-06-08 11:21

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart w wyborach walczy z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem, posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem i przewodniczącym Rady Miejskiej Rzeszowa Konradem Fijołkiem. Ewa Leniart w wyborach ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Sztab Polska 2050 również wystawił swoją kandydatkę Małgorzatę Grzywę, ale jak się okazało zrobił to za późno. Przygotowaliśmy kilka informacji na temat Ewy Leniart!

Wybory w Rzeszowie! Ewa Leniart to jedyna kobieta, która bierze udział w wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa. Ewa Leniart urodziła się 27 sierpnia 1976 r. w Dylągówce, w powiecie Rzeszowskim. W latach 1995–2000 studiowała na Wydziale Prawa Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. Obroniła doktorat na Uniwersytecie Śląskim. W 2014 roku została doktorem nauk prawnych. Żona polskiego historyka Zbigniewa Nawrockiego, zmarłego w 2017 roku. Kandydatka często wspomina również o swojej córce, z którą spędza wolny czas. Podczas swojej pracy zgromadziła majątek warty ponad milion złotych! Są to wyłącznie nieruchomości i oszczędności ujawnione w ostatnim, dostępnym oświadczeniu majątkowym. Zarobki Ewy Leniart z kilku źródeł wynoszą kilkaset tysięcy złotych. Więcej informacji znajdziecie w artykule poniżej!

Spis treści

 1. Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: oświadczenie majątkowe
 2. Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: zarobki i kredyty
 3. Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: kariera
 4. Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: program wyborczy
 5. Ewa Leniart - debata w Radio ESKA

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: oświadczenie majątkowe

Ostatnie dostępne oświadczenie majątkowe Ewy Leniart jest z 2019 roku jeszcze jako posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Ewa Leniart według tego oświadczenia zgromadziła 136 884 tysięcy złotych, ok. 100 tysięcy w polisach ubezpieczeniowych, a także ponad 14 tysięcy USD. Wojewoda ma na własność dom o powierzchni 170 mkw. Warty 260 tysięcy. Dodatkowo drugi dom jako współwłasność o pow. 115 mkw. O wartości 181 tysięcy. Ewa Leniart jest również współwłaścicielką mieszkania, które ma łącznie z balkonem 60 mkw. o wartości 255 tysięcy złotych, a także trzy działki, które są warte 155 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Europejski Stadion Kultury 2021: Wystąpi m.in. Zalewski, Grzeszczak, Grubson i Margaret! Kto jeszcze?

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: zarobki i kredyty

Ewa Leniart w 2019 roku z tytułu wszystkich stanowisk jakie wówczas obejmowała i innych przychodów, wyniosły ponad 340 tysięcy złotych:

 • Uniwersytet Rzeszowski: ok. 44 tys.
 • PUW: ok. 155,5 tys.
 • Renta rodzinna: 134 tys.
 • Najem mieszkania: 5 tys.

Wojewoda ma dwa kredyty: jeden hipoteczny pod budowę domu, którego w 2019 roku zostało jeszcze 80 tysięcy złotych, a ratę miesięczną Ewa Leniart opłaca w wysokości ponad 1 100 złotych. Drugi kredyt nabyła po zmarłym mężu. Jest to kredyt we frankach szwajcarskich, który w 2019 wynosił ok. 9 000 CHF.

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: kariera

W roku 2000 rozpoczęła pracę w Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Rzeszowie. Zatrudniona jako inspektor do spraw ogólno - administracyjnych po dwóch latach objęła stanowisko kierownika Referatu Prawno-Organizacyjnego. Przez ponad rok od grudnia 2005 r. pracowała jako koordynator, a następnie dyrektor Gabinetu Wojewody w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Jest nauczycielem akademickim na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Sześć lat temu, 8 grudnia 2015 roku została wojewodą podkarpackim. W październiku 2019 roku otrzymała mandat poselski do Sejmu IX kadencji. Jednak 10 stycznia 2020 roku premier Mateusz Morawiecki powierzył jej urząd wojewody po raz kolejny, co skutkowało wygaśnięciem mandatu.

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart: program wyborczy

Ewa Leniart na swojej oficjalnej stronie internetowej: ewaleniart.pl opisuje dokładnie swój program wyborczy. Wśród nich trzy zasady: Zielony ład, Nowa jakość komunikacji i Tętniące życiem miasto. O co chodzi? To obietnice jakie kandydatka złożyła podczas kampanii. Wśród nich MIN:

Zielony ład:

 • Powstanie Rzeszowskiego Parku Centralnego
 • Nowe skwery i parki
 • Zapewnienie ładu przestrzennego
 • Powołanie architekta miasta

Nowa jakoś komunikacji:

 • Droga południowa
 • Wiadukt od ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej
 • Modernizacja ul. Kwiatkowskiego
 • Bilet 365
 • Sieć ścieżek rowerowych

Tętniące życiem miasto:

 • Podkarpacie Centrum Lekkoatletyczne
 • Program rewitalizacji blokowisk
 • Program dofinansowania całego spektrum małych inicjatyw kulturalnych w Rzeszowie (Weekendy pełne kultury)
 • Utworzenie nowych deptaków w śródmieściu na ul. Jagiellońskiej i ul. Mickiewicza

Ewa Leniart - debata w Radio ESKA

Kandydatka była gościem naszej redakcji w Rzeszowie, gdzie szerzej opowiedziała o swoim programie, powrocie z Sejmu do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, a także o tym jaką decyzję podjęłaby jako pierwszą, gdyby została prezydentem Rzeszowa. O tym przeczytacie w artykule: 

Wybory w Rzeszowie - radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa: Ewa Leniart

ESKA Dowozi w Rzeszowie! Codziennie dowozimy Wam darmową szamę! 
Sonda
Czy Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji?