Wybory 2024 w Rzeszowie. Kto został prezydentem miasta?

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Wybory 2024

Wybory 2024 w Rzeszowie. Kto został prezydentem miasta?

2024-04-21 21:03

Wybory prezydenta Rzeszowa zakończone. Wstępne sondażowe wyniki exit poll przeprowadzone przez Ipsos wskazują, że prezydentem miasta został: Konrad Fijołek, który zyskał 56,1 procent głosów mieszkańców. Waldemar Szumny mógł liczyć na 43,9 procent poparcia rzeszowian. Kiedy dokładne wyniki wyborów na prezydenta Rzeszowa?

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów na prezydenta Rzeszowa

Mieszkańcy Rzeszowa w niedzielę 21 kwietnia od godziny 7.00 do 21.00 oddawali głosy na swoich kandydatów. Po pierwszej turze w wyścigu o najważniejszy fotel w urzędzie miasta zostali Konrad Fijołek i Waldemar Szumny. Kto został nowym prezydentem Rzeszowa?

W Rzeszowie, w czasie drugiej tury wyborów samorządowych przeprowadzono badanie exit poll, które zostało przeprowadzone przez Ipsos. Sondażowe wyniki wskazują, że prezydentem miasta na kolejną kadencję został Konrad Fijołek, który może cieszyć się poparciem 56,1 procent mieszkańców. Waldemar Szumny według exit poll zdobył 43,9 procent głosów mieszkańców Rzeszowa.

Biorąc pod uwagę sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych przeprowadzanych w Rzeszowie na potwierdzenie badania należy wstrzymać się do wyników przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą. Kiedy PKW przekaże wyniki?

ZOBACZ: Mieszkańcy Rzeszowa wybierają prezydenta

Wybory 2024. Kiedy wyniki PKW w wyborach prezydenta Rzeszowa?

W przypadku pierwszej tury wyborów samorządowych przeprowadzonych w Rzeszowie 7 kwietnia 2024 roku, dokładne wyniki poznaliśmy już w poniedziałek 8 kwietnia. Możemy spodziewać się, że w przypadku głosowania w drugiej turze wyborów samorządowych 2024 będzie podobnie.

Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie aktualizuje dane z kolejnych obwodowych komisji w Rzeszowie. Czekamy na przeliczenie wszystkich głosów.

Frekwencja w wyborach na prezydenta Rzeszowa 2024

Jaka byłą frekwencja w wyborach samorządowych w Rzeszowie? PKW podała, ze frekwencja na godzinę 17.00 wyniosła 33,74 procent.