Wybierasz się w weekend w Bieszczady? Wytyczono tam nowy szlak i jest mniej turystów

2020-07-31 12:58 af
Wybierasz się w weekend w Bieszczady? Wytyczono tam nowy szlak i jest mniej turystów
Autor: pixabay

Turyści w tym roku postawili na Bieszczady! Popularne szlaki prowadzące na połoniny są mocno oblegane. Jeśli natomiast szukasz ciszy i spokoju to mamy dla ciebie alternatywę. Pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego wytyczyli ostatnio nowy odcinek szlaku żółtego - z Przełęczy Wyżnej na Dział.

Wejście na szlak na Dział znajduje się po prawej stronie parkingu.

- Trasa prowadzi zalesionym, łagodnym zboczem i wyprowadza nas do wiaty (deszczochronu) w części szczytowej Działu. Można stamtąd podziwiać przepiękne widoki, między innymi na masyw Połoniny Wetlińskiej ze Smerekiem oraz Połoninę Caryńską. Grzbietem Działu przebiega szlak zielony, którym można powędrować w stronę Małej Rawki lub zejść do Wetliny. Czas przejścia nowym odcinkiem to: 1 godz. 10 min. do góry oraz 40 min. w dół. Zachęcamy również do wycieczek w dolinę górnego Sanu, gdzie w ciszy i spokoju można powędrować do źródeł Sanu, albo nowo wytyczoną ścieżką z Tarnawy Niżnej do Dźwiniacza Górnego - czytamy na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego można zakupić w punkcie informacyjno-kasowym przy wejściu na szlak lub drogą internetową – poprzez stronę bdpn.eparki.pl.