Kierowca wjechał na przejazd mimo czerwonych świateł. Uszkodził rogatkę i uciekł

i

Autor: Podkarpacka Policja

Wjechał na przejazd mimo czerwonych świateł. Uszkodził rogatkę i uciekł

2022-06-10 15:46

Kierowca busa, mimo czerwonego światła, nie zatrzymał się przed strzeżonym przejazdem kolejowym w miejscowości Knapy w gminie Baranów Sandomierski. Uszkodził rogatkę i odjechał. Na szczęście nie doprowadził do wypadku z najeżdżającym pociągiem towarowym. Policjanci ustalili sprawcę.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Knapy w gminie Baranów Sandomierski. Z ustaleń policji wynika, że 34-letni kierowca busa nie zatrzymał się na znaku "STOP". Wjechał za kolejowy sygnalizator kiedy nadawał on sygnał czerwony, tuż przed zamykającymi się rogatkami. Co więcej, uszkodził szlaban kolejowy i odjechał. - Na szczęście kierowca busa nie doprowadził do wypadku z najeżdżającym pociągiem towarowym relacji Hrubieszów – Sławków – czytamy na stronie policji.

Wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i uszkodził rogatkę

Kierowca uszkodził rogatkę i uciekł

O sytuacji policję poinformował pracownik ochrony kolei, który zdarzenie zobaczył na kamerze monitoringu. Wartość strat oszacowano na kwotę około 3 tys. złotych.

- Kierowcą był 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia - stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie. Sprawcy wykroczenia grozi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna – informuje policja.