Policja

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu zdjęcie ilustracyjne

Raport policji

Wezwał policję, bo liczył na podwózkę do monopolowego. Mundurowi go rozczarowali

2023-06-05 14:28

Ten mieszkaniec Leżajska na Podkarpaciu przeszedł samego siebie... W środku nocy zgłosił na policję, że został pobity. Dzwoniąc podał swoją dokładną lokalizacje, gdzie czekał na przyjazd policjantów. Jak się okazało w dalszej rozmowie - żadnego pobicia nie było, a on sam liczył na podwózkę do monopolowego.

Spis treści

  1. Wezwał policję, bo liczył na podwózkę do... monopolowego
  2. Co grozi za bezpodstawne wezwanie policji?

W poniedziałek w nocy, około godziny 1.00 do dyżurnego KPP w Leżajsku zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że został pobity w okolicy miejskiego stadionu. 38-latek szybko zakończył rozmowę, po czym zadzwonił jeszcze raz i wtedy powiedział, gdzie się znajduje i podał swój numer telefonu. - Skierowani na miejsce funkcjonariusze napotkali 38-latka. Jak się okazało, mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu i nie posiadał żadnych obrażeń. Dodatkowo nie był w stanie podać żadnych szczegółów dotyczących rzekomego pobicia – czytamy w komunikacie policji.

CZYTAJ TAKŻE: Zabił więzienną psycholożkę. Biegli sprawdzili, czy jest poczytalny

Wezwał policję, bo liczył na podwózkę do... monopolowego

Przyciśnięty pytaniami policjantów mężczyzna przyznał, że żadnego pobicia nie było.

- On sam miał nadzieję, że dzięki pomocy mundurowych uda mu się szybciej dotrzeć do jednego ze sklepów monopolowych, znajdujących się na terenie miasta – przekazuje leżajska policja.

Jak czytamy, „zamiast tego mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia i przekazany pod opiekę swojemu ojcu”.

Co grozi za bezpodstawne wezwanie policji?

Za wywołanie niepotrzebnej interwencji policji mężczyzna odpowie przed sądem. Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku przypomina:

Niepotrzebne angażowanie policji, czy innych służb ratunkowych jest poważnym wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy.

ZOBACZ: Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym ?

Rozbili gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami śląskiego klubu sportowego