Waldemar Szumny kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa. Chce wykorzystać swoje doświadczenie

i

Autor: Samorząd Województwa Podkarpackiego/https://www.podkarpackie.pl/index.php Zdj. archiwalne

Wybory 2024

Waldemar Szumny kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa. Oficjalnie zapowiedział start w wyborach

2024-02-20 14:43

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Waldemar Szumny będzie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta stolicy Podkarpacia. - Chcę przywrócić miastu dynamikę rozwoju – powiedział Szumny we wtorek na konferencji prasowej, na której ogłosił swój start.

Waldemar Szumny kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa

Szumny na spotkaniu z dziennikarzami podziękował partyjnym kolegom i koleżankom za rekomendację, zaufanie i poparcie jego kandydatury. Dodał, że jest doświadczonym politykiem, przypomniał, że jest radnym miejskim już 6. kadencję.

To jest 25 lat mojej służby Rzeszowowi i jego mieszkańcom. Czas ten wypełniłem solidną pracą, przygotowując projekty uchwał, prowadząc obrady komisji i posiedzenia rady miasta. Zdobyłem gruntowne i dogłębne doświadczenie, obserwując zarządzanie Rzeszowem, wspomagając mieszkańców w wielu problemach – mówił Szumny.

Szczegóły kandydatury w najbliższym czasie

Podkreślił, że kandyduje, aby wykorzystać zdobyte wiedzę i doświadczenie dla dobra rzeszowian. Szumny zapowiedział, że chce „przywrócić miastu dynamikę rozwoju” oraz wprowadzić rozwiązania ułatwiające mieszkańcom codzienne życie. Zaznaczył, że chce również wykorzystać potencjał różnych grup mieszkańców Rzeszowa, w tym młodzieży, studentów i seniorów.

Dopytywany o szczegóły kandydat PiS odpowiedział, że przedstawi je na następnej konferencji prasowej.

Moje doświadczenie, posiadane kwalifikacje mogą przynieść nam wszystkim nową, lepszą jakość zarządzania naszym miastem – zadeklarował Szumny. Jego zdaniem, w tym celu konieczna jest m.in. zmiana komunikacji z mieszkańcami, żeby nie byli zaskakiwani decyzjami urzędników.

Ewa Leniart, liderka PiS na Podkarpaciu obecna na konferencji

Obecna na konferencji liderka PiS na Podkarpaciu Ewa Leniart powiedziała, że Szumny to osoba, która od 25 lat angażuje się w pracę na rzecz województwa.

To człowiek o wysokiej kulturze osobistej, niezwykle kompetentny, poświęcający sprawom Rzeszowa oraz problemom mieszkańcom swój czas. Wierzę głęboko, że mieszkańcy będą w stanie dokonać wyboru najlepszego rozwiązania dla miasta na nadchodzącą kadencję. Tym najlepszym rozwiązaniem jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Szumny – dodała.

Leniart powiedziała, że Szumny jest kandydatem całej Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczyła, że kandydat PiS jest doskonałym znawcą problemów Rzeszowa i „żyje problemami mieszkańców”. Zwróciła uwagę, że Szumny swoje doświadczenie czerpie ze współpracy w przeszłości ze zmarłym w 2022 r. wieloletnim prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, jak i obecnym Konradem Fijołkiem. „Dzięki temu potrafi zdefiniować, co należy bezzwłocznie zrealizować w mieście, co jest priorytetem, żeby mieszkańcom żyło się lepiej” – powiedziała Leniart.

ZOBACZ: Protest rolników w Medyce 20.02.2024

Co mówią mieszkańcy na targu w Nowej Dębie