Spis treści
- Dwie pełnie Księżyca w jednym miesiącu? Tak, to już w sierpniu!
- Pełnia Księżyca Jesiotrów 2023. Kiedy będziemy mogli ją podziwiać?
- Niebieski Księżyc 2023. Kiedy czeka nas druga pełnia w sierpniu?
Dwie pełnie Księżyca w jednym miesiącu? Tak, to już w sierpniu!
Pełnia Księżyca to niezwykłe zjawisko, które wciąż budzi ogromne zainteresowanie i przykuwa uwagę ludzi, dzięki pewnej nutce tajemniczości. Już nasi przodkowie nie mogli przejść obok niej obojętnie. Podporządkowywali jej swoje życie. Na temat pełni powstawały różne legendy, które funkcjonują nawet do dziś. W czasie pełni atakować miały wampiry, a ludzie przemieniali się w żyjące w lasach wilkołaki. Wprawdzie to tylko legendy i prawdopodobnie nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością, to jednak nadawały i cały czas nadają temu zjawisku dodatkowej, niezwykłej otoczki. Podczas pełni Księżyca niektórzy z nas mają problemy ze snem, u innych pojawiają się koszmary senne. Już w sierpniu będziemy świadkami aż dwóch pełni Księżyca. Jest to nazywane Niebieskim Księżycem.
Pełnia Księżyca Jesiotrów 2023. Kiedy będziemy mogli ją podziwiać?
Na kiedy musimy się przygotować, aby podziwiać pierwszą pełnię? Ta będzie miała miejsce już we wtorek 1 sierpnia o godzinie 20:31. Jej nazwa to Pełnia Księżyca Jesiotrów. Dlaczego akurat taka nazwa? Ma ona związek z okresem w roku, kiedy łatwo złowić ten konkretny gatunek ryb. Nazwa pochodzi od Indian, którzy do tej pełni przywiązywali bardzo dużą wagę.
Polecany artykuł:
Niebieski Księżyc 2023. Kiedy czeka nas druga pełnia w sierpniu?
Pod koniec miesiąca będzie miała miejsce druga pełnia Księżyca. Nastąpi ona konkretnie w czwartek 31 sierpnia o godzinie 3:35. Będzie to największa pełnia w tym roku! Księżyc zbliży się do Ziemi na odległość 357 344 kilometrów. Pełnia Niebieskiego Księżyca, bo tak brzmi jej pełna nazwa, nie ma jednak związku z kolorem, jaki przybiera jedyny naturalny satelita Ziemi. Określenie pochodzi z języka angielskiego, a konkretnie wzięło się z popularnego powiedzenia „raz na niebieski Księżyc”, oznaczającego, że do jakiejś sytuacji dochodzi bardzo rzadko. Nie ma tu mowy o przypadku, bowiem dwie pełnie Księżyca w miesiącu to faktycznie niezbyt często spotykane zjawisko.
ZOBACZ: "DRABINA DO NIEBA" JUŻ STOI. BĘDZIE NOWYM SYMBOLEM RZESZOWA?