W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego

i

Autor: pixabay

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego

2021-05-12 15:58

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego. Miasto już szuka firmy, która najpierw zaprojektuje, a później wybuduje tor rowerowy. Zainteresowani, swoje oferty mogą składać do 20 maja. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem umowę z wykonawcą miasto podpisze na początku czerwca.

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, na terenie rekreacyjnym – obok powstałego w ubiegłym roku boiska - planuje budowę pierwszego ogólnodostępnego toru typu pumptrack. Już na początku maja ma być ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie tej inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: Europejski Stadion Kultury 2021: Wystąpi m.in. Zalewski, Grzeszczak, Grubson i Margaret! Kto jeszcze?

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe

- Tor będzie miał długość około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony także w ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Inwestycja, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, jest zadaniem, które wybrali mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego "Stali". Opracowywana jest już dokumentacja projektowa, jednak z racji tego, że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. A to wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.

Rzeszów: Policyjna eskorta kobiety chorej na astmę

Czy rozpoznasz te gwiazdy po zdjęciu z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ta gwiazda? Znasz ją dobrze z telewizji, ale ma także talent wokalny:
Patrycja Kazadi