W całej Polsce ponad 3,8 tysiąca nowych zakażeń. Na Podkarpaciu- 96

i

Autor: Pixabay.com

W całej Polsce ponad 3,8 tysiąca nowych zakażeń. Na Podkarpaciu- 93

2021-05-09 12:09

W naszym regionie w ciągu ostatniej doby służby sanitarne odnotowały też kolejnych 6 zgonów. W przypadku 2 osób bezpośrednią przyczyną śmierci było zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Są już najnowsze dane resortu zdrowia na temat sytuacji epidemicznej w kraju. W stosunku do raportu z wczoraj mamy o ponad 900 nowych zachorowań mniej. Nadal  jednak najwięcej nowych chorych odnotowano w województwach: mazowieckim i śląskim. Niewiele mniej jest także w Wielkopolsce.

Tendencję spadkową wśród nowych zachorowań można odnotować także na Podkarpaciu. W ciągu minionej doby liczba chorych powiększyła się o 96 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w mieście Rzeszowie, powiecie mieleckim i jarosławskim. Kwarantanną zaś objętych jest blisko 3800 mieszkańców regionu. Na ponad 1800 łóżek dedykowanych pacjentom z koronawirusem zajętych jest 705, 101 osób korzysta z pomocy respiratora.

W wyniku zakażenia Covid-19 śmierć w regionie poniosło też niestety kolejnych 6 osób- w przypadku dwóch bezpośrednią przyczyną zgonu był wirus.

 

Drogowskazy: o demencji i opiekunach osób z zanikami pamięci. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów