Zima w Bieszczadach

i

Autor: Nadleśnictwo Baligród/Facebook

W Bieszczadach zima na całego! Kierowcy mogą mieć problemy [ZDJĘCIA]

2020-11-30 8:34

Na Podkarpacie zawitała zima. W miniony weekend w całym regionie sypnęło śniegiem. Są miejsca, w których zima zaskoczyła drogowców i kierowców. Trudne warunki drogowe są między innymi w Bieszczadach.

Zima na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu można już poczuć zimowy klimat. W miniony weekend 28-29 listopada w regionie spadł pierwszy śnieg. W wielu miejscach pokrywa śnieżna wciąż się utrzymuje, a poniedziałkowy poranek był trudny dla kierowców:

"Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura gruntu w ciągu dnia w wielu miejscach będzie oscylować w okolicach 0°C, po południu temperatura zacznie spadać. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu miejscami w nocy do około -7°C. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia, temperatura gruntu również będzie oscylować w okolicach 0°C" - można było przeczytać w komunikacie IMGW.

Polska jest nudna? A te atrakcje turystyczne na pewno znasz? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Największy pałac przed powstaniem Wersalu to:
Zamek Krzyżtopór

Do kiedy śnieg na Podkarpaciu? [PROGNOZA POGODY]

Meteorolodzy przewidują, że nadchodzący tydzień będzie suchy, ale chłodny, bo z temperaturą do 3 stopni Celsjusza. Noce będą przy tym mroźne - na termometrach zobaczymy do -5 stopni. W weekend z kolei po śniegu na pewno nie będzie już śladu, bo termometry wskażą 7 kresek powyżej zera.

Zima w Bieszczadach. Uwaga kierowcy!

Śnieg z pewnością najdłużej utrzyma się w Bieszczadach. Kierowcy wybierający się w te strony muszą o tym pamiętać i odpowiednio przygotować swoje samochody. Nadleśnictwo Baligród już w weekend informowało o trudnych warunkach drogowych.

Trudy podróży w Biesach rekompensują piękne widoki.

Posłuchaj o refluksie, czyli cofaniu się pokarmu. To materiał Z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Na AGH powstało osiedle dla jeży