Uwaga turyści! Od 2 listopada popularne szlaki w Bieszczadach będą zamknięte

2020-10-30 7:31 Sylwia Indycka-Rosół
Szlaki w Bieszczadach będą zamknięte
Autor: Pixabay

Bieszczadzki Park Narodowy informuje o czasowym zamknięciu szlaków od 2 listopada. Zamknięte będą wszystkie szlaki w masywie Tarnicy, Szerokiego Wierchu, Halicza oraz Krzemienia. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Zamknięte szlaki w Bieszczadach

Jest ważna informacja dla turystów wybierających się w Bieszczady. Od 2 listopada szlaki będą zamknięte. Dotyczy to wszystkich szlaków w masywie Tarnicy, Szerokiego Wierchu, Halicza oraz Krzemienia, tj.

  • Szlak niebieski: Wołosate- Przełęcz pod Tarnicą - Przełęcz Goprowska - Bukowe Berdo - do skrzyżowania ze szlakiem żółtym z Mucznego
  • Szlak czerwony: Wołosate- Przełęcz Bukowska - Rozsypaniec - Halicz - Przełęcz Goprowska
  • Szlak czerwony: Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch - Przełęcz pod Tarnicą
  • Szlak żółty: Przełęcz pod Tarnicą - Tarnica

Od 02.11.2020 r. do odwołania zamknięte będą również parkingi w Ustrzykach Górnych-Terebowcu oraz w Wołosatem.

Dlaczego szlaki w Bieszczadach są zamknięte?

Powodem zamknięcia szlaków jest transport lotniczy materiałów do remontu szlaków.

"W okresie tym prosimy o wybieranie innych wariantów zwiedzania - wszystkie pozostałe szlaki oraz parkingi na terenie Parku będą dostępne dla turystów. Wędrować można więc będzie m.in. w masywie Smereka i Połoniny Wetlińskiej, Połoniny Caryńskiej, Wielkiej Rawki, Rabiej Skały czy po ścieżkach przyrodniczych w dolinie górnego Sanu" - pisze Bieszczadzki Park Narodowy.

Dodajmy, że przed każdą wyprawą w Bieszczady warto zajrzeć na stronę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Znajdziemy tam wszystkie informacje niezbędne przed wyjściem w góry.

W sytuacjach wątpliwych w najbliższych dniach informacji udzielać będzie też Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach, tel. 13 461 03 50, e-mail: oie@bdpn.pl.

Posłuchaj o wartościach odżywczych i właściwościach leczniczych miodu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Protest Kobiet w Rzeszowie