Burze przeszły przez Podkarpacie. Kilkadziesiąt interwencji strażaków

i

Autor: Pixabay

Upał i burze z gradem na Podkarpaciu. RCB alarmuje!

2022-06-20 10:18

Dziś na Podkarpaciu obowiązują dwa ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące upału, a także niebezpiecznych burz z gradem i silnym wiatrem! Oba mają drugi stopień zagrożenia. Mieszkańcy regionu już z o poranku mogli dostać alert z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Dzisiejszy dzień może być niespokojny.

Początek tygodnia dla mieszkańców Podkarpacia może być upalny, ale także burzowy. Dla regionu wydano dwa ostrzeżenia meteorologiczne, którym nadano drugi stopień zagrożenia. Od rana Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła alerty, w których możemy przeczytać: Uwaga! Dziś (20.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – alarmuje RCB.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Upał i burze z gradem na Podkarpaciu. Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne

Od niedzielnego popołudnia do dziś do godziny 18.00 na Podkarpaciu obowiązuje drugi stopień zagrożenia przed upałem. Dotyczy on powiatów: brzozowski, dębicki,jarosławski, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C – czytamy w ostrzeżeniu.

Jednak to nie wszystko, bo dziś zagrożeniem dla mieszkańców Podkarpacia mogą być także intensywne burze z gradem i silny wiatr. Obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy wszystkich powiatów. Jest ważne od dzisiaj od godziny 14.00 do godziny 3.00 jutrzejszego dnia.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki.