Ulewa w Rzeszowie! Pozalewane piwnice, drogi i lokale [ZDJĘCIA,WIDEO]

2021-07-01 11:23

Ulewa przeszła przez Rzeszów. Deszcz padał na tyle obficie, że rynny niektórych rzeszowskich budynków tego nie wytrzymywały. Tak jak kanalizacja miejska, bo dziś zalało kilka ulic w mieście. Jeśli planujecie wyjść z domu, koniecznie zabierzcie ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Przydadzą się także kalosze! Strażacy do południa interweniowali kilkanaście razy!

Dziś przez Podkarpacie przejdą burze z gradem. Służby wojewody wydały dla naszego regionu ostrzeżenie pierwszego stopnia. I tak miejscami spadnie od 30 do 50 mm deszczu na metr kwadratowy. Będzie także wiało – nawet do 90 km/h. Miejscami spadnie także grad. Możliwe lokalne podtopienia.

Obfite opady deszczu w Rzeszowie

Ulewa właśnie przechodzi przez Rzeszów. Na płycie głównego Rynku utworzyły się już spore kałuże. Deszcz wystraszył także mieszkańców i turystów, którzy pochowali się w domach lub lokalach gastronomicznych. Deszcz pada na tyle obficie, że momentami rynny tego nie wytrzymują.

Interwencje strażaków po ulewie w Rzeszowie

Łącznie 13 interwencji na terenie Rzeszowa. Na ul. Piłsudskiego w Europie II zalana została piwnica sklepu. Strażacy pracowali także, na ul. Grottgera, gdzie również zalało piwnicę. W Sądzie Rejonowym przeciekał dach - tam także interweniowali strażacy. W niektórych domach na terenie miasta i lokalach usługowych zalało piwnicę. Jak widać na zdjęciach od Czytelnika zalało także ulicę Niemierskiego. Część problemów po ulewie zostało już rozwiązane. Strażacy w dalszym ciągu pracują.

W Zaczerniu i Hermanowej również było widać skutki ulewy. Zalalo drogi, z których strażacy usuwali błoto.

Ulewa w Rzeszowie!

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa