Majówka

i

Autor: pixabay.com Twój szef może dopłacić ci do majówki nawet trzy tysiące!

Informacje

Twój szef może dopłacić ci do majówki nawet 3 tysiące złotych! Jakie formalności trzeba spełnić?

2024-04-26 15:15

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że większość z nas planuje już wiosenny wypoczynek. Zapewne nie wszyscy o tym wiedzą, ale nasi pracodawcy mogą zapewnić nam dopłatę do planowanych wyjazdów. Kto może otrzymać dodatkowe pieniądze? O jakich kwotach mowa?

Majówka 2024. Twój szef może dopłacić ci nawet trzy tysiące złotych

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy zmusza firmy do do wyjątkowej dbałości o swoich pracowników. Pracodawcy oferują coraz więcej benefitów, co z pewnością nieco ich kosztuje, ale za to sprawia, że stają się bardziej konkurencyjni. To już nie tylko prywatna opieka zdrowotna czy karnety sportowe, ale formę wsparcia stanowi także Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Nie wszyscy pracownicy zdają sobie z tego sprawę, ale w ramach tej usługi mogą starać się o specjalny dodatek. Ma on związek z wyjazdem wypoczynkowym. Eksperci zaznaczają, że kwota, którą możemy otrzymać, potrafi sięgnąć trzech tysięcy złotych.

Istotne jest zatem pytanie, komu przysługują pieniądze i jak się o nie starać. Aby dowiedzieć się, czy dodatek jest przeznaczony dla nas, musimy na początek sprawdzić, czy w naszej firmie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Którzy pracodawcy mają obowiązek przystąpienia do funduszu? To państwowe zakłady pracy, w tym wszystkie placówki budżetowe i samorządowe. Dotyczy to jednak także firm prywatnych. Których konkretnie? Tych, w których na etatach zatrudnionych jest więcej niż 50 osób. W takiej sytuacji, zgodnie z prawem, firma ma obowiązek przystąpić do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Dopłata do majówki 2024. Co trzeba zrobić?

Jakie formalności należy wykonać, aby otrzymać dodatek? Konieczne jest złożenie wniosku i oświadczenia o sytuacji majątkowej i rodzinnej. Będzie to decydować, jaką kwotę na rzecz wczasów pod gruszą przyzna nam pracodawca.

Jak przypomina dziennik „Fakt”, w 2024 roku kwoty, które możemy otrzymać, wynoszą:

  • 2417,14 zł – dla pracowników zatrudnionych na pełen etat i pracujących w tak zwanych normalnych warunkach pracy,
  • 3222,86 zł – dla pracowników, którzy wykonują tak zwaną pracę w w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze.

ZOBACZ: W TYCH POWIATACH NA PODKARPACIU JEST NAJWYŻSZE BEZROBOCIE

Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?