Młoda tiktokerka nie może znaleźć pracy. Mówi o dyskryminacji, ze względu na wygląd

i

Autor: Fot. Pexels/TikTok @ashxobrien

Ciekawostki

Młoda tiktokerka nie może znaleźć pracy. Mówi o dyskryminacji ze względu na wygląd

2024-04-24 8:08

Ash Putnam to młoda tiktokerka, która zyskała rozgłos po opublikowaniu na TikToku nagrania, w którym skarży się, że nie może znaleźć pracy. Choć nie usłyszała tego oficjalnie to jako powód swoich trudności w poszukiwaniu zatrudnienia kobieta wskazała wygląd. Widzowie poradzili jej przeprowadzkę do innego kraju.

Młoda tiktokerka nie może znaleźć pracy

Ash Putnam opublikowała na swoim kanale @ashxobrien na TikToku nagranie, w którym skarży się na to, że nie może znaleźć pracy. Ten materiał stał się viralem w Stanach Zjednoczonych i jest szeroko komentowany. Kobieta mówi na nagraniu, że jest przekonana o powodzie ciągłego odmawiana jej zatrudnienia. Powiedziała, że chodzi o jej wygląd, liczne tatuaże i piercing. Mimo że nie usłyszała tego oficjalnie. Jako przykład podała rozmowę w sklepie TJ Maxx, gdzie nawet nie zaproszono ją na rozmowę, tylko od razu anulowano jej kandydaturę. Kobieta pojechała do sklepu i bezpośrednio zapytała, o to co było powodem odmowy. Przekazano, że małe doświadczenie.

„To niemożliwe nie znaleźć pracy”

Ash stwierdziła na nagraniu, że nie jest możliwe, aby młode osoby bez doświadczenia nie mogły znaleźć jakiejkolwiek pracy. Przekonywała, że zdecydowanie chodzi o jej wygląd. Osoby, które komentowały nagranie utwierdziły ją, że ma rację. Jedna z widzek napisała, że pracowała w TJ Maxx i „zatrudniają każdego, kto przyjdzie z ulicy”. Wiele osób, które zawodowo zajmują się tatuowaniem stwierdziło, że robiąc tak widoczne tatuaże trzeba mieć określoną ścieżkę kariery, bo potem można spotkać się właśnie z takimi trudnościami.

Tiktokerka stwierdziła w końcu, ze Stany Zjednoczone są za mało tolerancyjnym krajem pod tym katem, a w Europie pracodawcy nie zwracają na to tak wielkiej uwagi. Te słowa nie spodobały się wielu widzom, którzy wprost nakłaniali Ash Putnam do przeprowadzki skoro ta nie widzi szansy na zatrudnienie na terenie USA.

W odpowiedzi na te komentarze kobieta nagrała kolejne wideo, w którym zdradza, że ma takie plany i chce się wyprowadzić ze Stanów Zjednoczonych. Jednak z tym musi poczekać do momentu, aż jej mąż zakończy służbę wojskową.

Pożar w metrze! Ewakuacja pasażerów, 5 stacji zamkniętych