Tragiczne skutki pożaru mieszkania w Kolbuszowej. Nie żyje mieszkaniec

i

Autor: pixabay

Wydarzenia

Tragiczne skutki pożaru mieszkania w Kolbuszowej. Nie żyje mieszkaniec

2023-03-23 17:36

Jedna osoba zginęła, a druga wymagała udzielenia pomocy medycznej – oto bilans pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań w bloku w Kolbuszowej. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło przed godziną 14. w czwartek 23 marca. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu na 4. piętrze w bloku przy ulicy Ruczki w Kolbuszowej. Na miejsce wysłano w sumie 9 zastępów straży pożarnej. Strażacy pomogli w ewakuacji część mieszkańców budynku. Jedna z osób – która podtruła się dymem – wymagała udzielenia pomocy przedmedycznej. Niestety, w pożarze zginą 38-letni mieszkaniec.

O szczegółach akcji poinformował brygadier Marcin Betleja, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- 38-letni mężczyzna zginą w pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Ruczki w Kolbuszowej. Informacje o pożarze otrzymaliśmy przed godzina 14. Na miejsce zostało zadysponowanych 9 zastępów straży pożarnej. Okazało się, że płonie jedno z mieszkań na 4. piętrze w bloku wielorodzinnego – relacjonował rzecznik. – Niestety w pożarze zginął 38-latek. Strażacy pomogli ewakuować część mieszkańców. Jednej z osób udzielona została pomoc przedmedyczna. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane – przekazał.

Betleja podsumował także tegoroczne działania podkarpackich strażaków.

– W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 479 pożarów w domach i mieszkaniach. 8 osób zginęło, a ponad 20 trafiło do szpitali z objawami zatrucia dymami pożarowymi bądź oparzeniami. Najczęstszymi przyczynami pojawienia się ognia w domach lub mieszkaniach jest jego zaprószenie, nieprawidłowe posługiwanie się ogniem otwartym, niesprawne urządzenia grzewcze, uszkodzone przewody kominowe oraz kominy zabrudzone sadzami – przekazał.

Uratowali siostry z pożaru dostali medale