Jerzy Engel

i

Autor: AKPA

Quiz

To słynna kadra Jerzego Engela. Pamiętasz tych piłkarzy? [Quiz]

2024-06-11 12:51

Przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej warto przypomnieć sobie trochę historii. Nie tylko tej dotyczącej tego turnieju, ale także faktów o naszej piłkarskiej reprezentacji. Pamiętacie kadrę Jerzego Engela, która reprezentowała nasz kraj podczas mundialu w 2002 roku?

Quiz. Pamiętasz kadrę Jerzego Engela? Rozpoznaj piłkarzy ze zdjęcia

Tych piłkarzy możecie pamiętać z mundialu w 2002 roku, który odbywał się w Japonii i Korei Południowej. O sile naszej reprezentacji większość z nich stanowiła także w późniejszych latach. Na początku wieku to właśnie zawodnicy dowodzeni przez Jerzego Engela przyciągali nas na stadiony i przed telewizory. Pamiętne mistrzostwa, na które jechaliśmy, jak podkreślał szkoleniowiec, po trofeum, nie skończyły się niestety dla nas dobrze. Po porażce z Koreańczykami i Portugalczykami oraz zwycięstwie ze Stanami Zjednoczonymi, zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. 

Wyniku dobrego nie było, ale chyba zgodzicie się z opinią, że tamten mundial miał niepowtarzany klimat. Może warto wrócić na chwilę do tamtych czasów? Jedynie wspomnieniami, bo niestety nie mamy realnej możliwości przenosin w czasie. Chociaż dobrym sposobem na to może być rozwiązanie przygotowanego przez nas quizu? Rozpoznacie wszystkich tych piłkarzy? Jeżeli oglądaliście w tamtych latach poczynania naszej kadry, nie powinniście mieć z tym problemu. 

Quiz. Pamiętasz kadrę Jerzego Engela? Rozpoznaj piłkarzy po zdjęciu

Pytanie 1 z 15
Jak nazywa się ten piłkarz?

ZOBACZ: EURO 2024. TUTAJ NA PODKARPACIU POWSTANĄ STREFY KIBICA

PROBIERZ UJAWNIŁ SZEROKĄ KADRĘ NA EURO 2024!