Chcesz być terytorialsem? Rusza proces formowania 36 Batalion Lekkiej Piechoty w Przemyślu

i

Autor: Pixabay.com Chcesz być terytorialsem? Rusza proces formowania 36 Batalion Lekkiej Piechoty w Przemyślu

Terytorialsi zapraszają na wakacje. Rusza nabór na „Wakacje z WOT”!

2021-06-02 13:08

Terytorialsi zapraszają na wakacyjne szkolenie. W tym roku trwać będzie od 26-go czerwca do 11-go lipca. Dedykowany jest przede wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, także akademickim, którzy w ciągu roku nie mają możliwości wzięcia udziału w organizowanych przez żołnierzy szkoleniach.

Podkarpaccy terytorialsi Chą wyjść naprzeciw młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ze względu na organizowanie tzw. "szesnastek" w czasie trwania roku szkolnego i akademickiego.

- Pomysł na szkolenie podstawowe podczas wakacji i ferii to złoty środek na to, aby pogodzić naukę, pracę z realizacją swoich marzeń – mówi płk Dariusz Słota Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak się okazuje, zainteresowanie służbą w regionie jest spore - w ciągu ostatnich dwóch lat w szeregi podkarpackiej brygady w ramach wakacji i ferii z terytorialsami wstąpiło niemal 550 nowych żołnierzy.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Leśnicy apelują- nie zabieraj młodych zwierząt z lasu!

Chcesz zostać terytorialsem?

By zostać terytorialsem trzeba mieć: ukończone 18 lat, posiadać polskie obywatelstwo, nie być karanym za przestępstwa umyślne oraz nie pełnić innego rodzaju służby wojskowej lub nie posiadać przydziału kryzysowego. Przyda się także dobra sprawność psychofizyczna.

Kandydaci do służby w podkarpackiej brygadzie OT mogą działać dwutorowo. Ochotnicy wnioski o powołanie do odbycia 16 dniowego szkolenia podstawowego lub 8 dniowego wyrównawczego mogą wypełnić z pomocą rekruterów z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 3. PBOT lub zgłaszając się bezpośrednio do najbliższego WKU- dodaje Słota.

Wakacyjne szkolenie w tym roku trwać będzie od 26-go czerwca do 11-go lipca. Podobnie, jak pozostałe do tej pory, zakończone będzie uroczystą przysięgą wojskową.

Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne