Derby Rzeszowa

i

Autor: fot. Stal Rzeszów Derby Rzeszowa już w piątek!

Terminarz Fortuna I Liga. Hitowe spotkanie już w drugiej kolejce! Kiedy derby Rzeszowa?

2022-06-10 15:23

Już w drugiej kolejce mamy piłkarski hit tego lata. Poznaliśmy dokładny terminarz Fortuna I Ligi, w której w tym sezonie zagra zarówno Apklan Resovia, jak i powracająca po niemal 30 latach na zaplecze Ekstraklasy Stal Rzeszów. Oba zespoły będą rozgrywały swoje mecze na stadionie przy ul. Hetmańskiej. Pierwsi przed własną publicznością zagrają „biało-niebiescy”.

Nowy sezon I ligi wystartuje 15/16 lipca. Powracająca do pierwszoligowych rozgrywek Stal Rzeszów już w pierwszym meczu będzie miała spore wyzwanie. Na stadion przy Hetmańskiej przyjedzie ekipa Chrobrego Głogów, czyli drużyna, która w ostatnim sezonie do ostatniego momentu walczyła w barażach o awans do Ekstraklasy.

Z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem przyjdzie zmierzyć się w pierwszej kolejce Apklan Resovii. Papierkiem lakmusowym dla debiutującego w roli szkoleniowca rzeszowian Tomasza Grzegorczyka będzie ekipa Zagłębia Sosnowiec, z którą Resoviacy zagrają na wyjeździe. Tydzień później „pasiaki” zmierzą się z Wisłą Kraków. W tym samym czasie Stal Rzeszów zmierzy się z Puszczą Niepołomice. 

Wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i uszkodził rogatkę

Terminarz Fortuna I Liga. Kiedy derby w Rzeszowie?

Mimo że czeka nas wiele sportowych emocji z mocnymi drużynami, to bez wątpienia rzeszowscy kibice czekają na derby. Bezpośrednie spotkania Stali Rzeszów i Apklan Resovia Rzeszów w tym sezonie odbędą się w terminach:

  • Kolejka 12 - 1/2 października 2022: Stal Rzeszów - Apklan Resovia Rzeszów
  • Kolejka 29 - 29/30 kwietnia 2023: Apklan Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów

Cały terminarz możecie zobaczyć >>TUTAJ<<.