Tego nie rób na balkonie pod żadnym pozorem! Grozi wysoki mandat!

i

Autor: unsplash.com Tego nie rób na balkonie pod żadnym pozorem! Grozi wysoki mandat!

Porady

Tego nie rób na balkonie pod żadnym pozorem! Grozi wysoki mandat!

2024-05-17 14:40

Nadchodzące wyższe temperatury sprawiają, że częściej będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu i chętniej zdecydujemy się na wiosenne aktywności. Czasami jednak wyjście na spacer czy rodzinną wycieczkę, zastępujemy spędzeniem czasu na balkonie. Nie wszyscy jednak pamiętają, czego nie wolno na nim robić. Warto sprawdzić, za co grozi nam kara.

Spis treści

  1. Tego nigdy nie rób na balkonie. Grozi ci wysoki mandat!
  2. Jakich rzeczy nie wolno nam robić na balkonie?

Tego nigdy nie rób na balkonie. Grozi ci wysoki mandat!

Balkon bardzo często okazuje się dla nas miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu, szczególnie w lecie. W czasie upałów czasami trudno wytrzymać w mieszkaniu, a kiedy nie mamy możliwości dalszego wyjścia, wybieramy właśnie balkon. Podczas upalnych dni, większość z nas szuka sposobu na schodzenie się. Często decydujemy się na rozstawienie basenu na balkonie. To praktyka stosowana przez rodziców małych dzieci, którzy nie zawsze mają możliwość zapewnienia większych atrakcji swoim pociechom. Wprawdzie mały basen na balkonie nie jest zabroniony, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

  • basen na balkonie nie może być uciążliwy dla sąsiadów,
  • musimy upewnić się, czy dzieci bawiąc się w basenie, nie zalewają innych mieszkań,
  • basen musi być zabezpieczony, tak, aby woda nie przedostawała się na podłogę.

Korzystając z balkonu, musimy również uważać, co na nim umieszczamy. Ciężkie doniczki, cieknące pranie, duże przedmioty, które mogą zagrażać czyjemuś bezpieczeństwu – na to wszystko powinniśmy uważać, gdyż mówi o tym kodeks wykroczeń.

Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów podlega karze grzywny do 500 złotych, albo karze nagany – możemy przeczytać.

Jakich rzeczy nie wolno nam robić na balkonie?

Jedną z bardzo często praktykowanych rzeczy, która jednak jest zakazana, jest urządzanie grilla na balkonie. Nie wszyscy mają świadomość, że jest to czynność stwarzająca zagrożenie pożarowe. Jednocześnie nasi sąsiedzi narażeni są na wdychanie oparów z grilla, co niekoniecznie musi być przyjemne. Grillowanie na balkonie podlega także pod kodeks wykroczeń. Jeśli się zatem na niego zdecydujemy, musimy liczyć się z mandatem.

Musimy także pamiętać, że nasze zbyt hałaśliwe zachowanie na balkonie może być traktowane jako wykroczenie. Głośne słuchanie muzyki, głośne rozmowy, a także stosunki seksualne – to wszystko może przysporzyć nam sporo kłopotów. Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany – tak mówi o tym polskie prawo.

Powodem sąsiedzkich kłótni jest często palenie papierosów na balkonie. Nie jest ono jednak zakazane, ale musimy pamiętać, że dym papierosowy może przeszkadzać innym mieszkańcom. Możemy zatem palić, ale w taki sposób, żeby nie było to uciążliwe dla innych. W Kodeksie Cywilnym znajduje się odpowiedni artykuł.

Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.

ZOBACZ: CZEGO NIE MOŻNA ROBIĆ NA BALKONIE? ZA TO GROZI NAM MANDAT!

Mieszkańcy nie mogą wychodzić na balkony. Granda we Wrocławiu