Ciekawostki

Te tajemnice skrywa obraz Ostatnia Wieczerza. Na pewno o wszystkich nie wiecie

2024-05-24 14:37

Jakie tajemnice kryje w sobie Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci? Odpowiedzi na to pytanie przez lata szukali naukowcy. Drugie życie dała im powieść Dana Browna „Kod Leonarda da Vinci”. A mimo to wiele z nich nadal pozostaje zagadką. Znacie je wszystkie?

Spis treści

  1. Tajemnice Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci
  2. Ostatnia Wieczerza – Co warto o niej wiedzieć?

Tajemnice Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci

Ostatnia Wieczerza to bez wątpienia jedno z najbardziej znanych dzieł nie tylko samego Leonardo da Vinci, ale i w historii sztuki. Namalowane na ścianie, zdobi refektarz w klasztorze dominikanów znajdujący się niedaleko kościoła Santa Maria delle Grazie w Mediolanie. Podobnie jak inne dzieła mistrza, skrywa wiele tajemnic. Jakich? Historycy do dziś są pod ich wrażeniem!

Ostatnia Wieczerza – Co warto o niej wiedzieć?

Da Vinci pracował nad Ostatnią Wieczerza między 1494 a 1498 rokiem, na zamówienie księcia Mediolanu Lodovico Sforzy. Mistrz nigdy ostatecznie nie ukończył nad nią pracy. Nie otrzymał pełnej zapłaty za dzieło, dlatego obraz pozostał niedokończony. Widać to, gdy przyjrzymy się stopom postaci siedzących przy stole. A to dopiero początek szczegółów, ciekawostek i tajemnic, jakie kryje w sobie Ostatnia Wieczerza!

Ich zestawienie przygotowaliśmy dla Was w galerii poniżej! Sprawdźcie, która z tajemnic i ciekawostek najbardziej Was zaskoczy.

Tajemnice Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci. Co skrywa wielkie dzieło?

Koniec gadania! Roksana Węgiel potwierdza informacje o swoim ślubie!