Zaćmienie Słońca

i

Autor: pixabay.com Magiczne słowa w Google.

Ciekawostki

Te słowa w Google są magiczne. Spróbuj je wpisać, a zobaczysz co się stanie

2024-04-10 8:10

Wszystkie osoby korzystające z wyszukiwarki Google w ostatnim czasie mogą być nieco zdziwione, wpisując pewne hasła. Uruchomiono bowiem czasową funkcję, która powoduje wyjątkowy efekt.

Zaćmienie słońca w Google. Wyjątkowa funkcja w wyszukiwarce 

Jeżeli korzystacie z wyszukiwarki Google, a przypuszczamy, że większość z was to robi, z pewnością zauważyliście, że amerykańskie przedsiębiorstwo raz na jakiś czas decyduje się na urozmaicenie użytkownikom korzystania z oferowanego przez siebie narzędzia. Możemy zobaczyć niecodzienne animacje i grafiki.

Tym razem Google nawiązało do całkowitego zaćmienia słońca, które w poniedziałek widoczne było nad częścią Ameryki Północnej i Środkowej. Mieszkańcy części Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady mogli obserwować to wyjątkowe wydarzenie. W Polsce dostępne było ono dla nas wyłącznie w wersji online, w specjalnej transmisji na żywo przygotowanej przez NASA.

Wprawdzie w Polsce na własne oczy nie mogliśmy oglądać zaćmienia słońca, ale przygotowana przez Google innowacja może nam to nieco zrekompensować. Chcecie doświadczyć czegoś magicznego? Musicie wpisać w wyszukiwarce jeden z określonych zwrotów:

  • Zaćmienie słońca
  • April 8 eclipse
  • Eclipse 2024
  • Solar eclipse
  • Solar eclipse 2024

Jeżeli wpiszecie te hasła, wyszukiwarka oprócz zaprezentowania wyników pokaże także coś wyjątkowego. To co zobaczymy, to nawiązanie do zaćmienia słońca. Nasz ekran zmieni kolor, stanie się ciemniejszy, a animacja, którą zobaczymy, ma nas przenieść myślami do Ameryki. To oczywiście nie zmiana na stałe, a tylko na krótki czas. Warto zatem skorzystać i sprawdzić, jak wygląda rozwiązanie przygotowane przez Google.

ZOBACZ: TAK RÓŻOWY KSIĘŻYC ŚWIECIŁ NAD RZESZOWEM

Częściowe zaćmienie słońca – Obserwatorium astronomiczne w Olsztynie, 25 października 2022