Nowe połączenia w Bieszczady

i

Autor: PKP PLK SA Szybciej z Rzeszowa w Bieszczady. Będą nowe połączenia

Informacje

Szybciej z Rzeszowa w Bieszczady. Będą nowe połączenia

2023-10-19 14:53

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy często podróżują w Bieszczady. Już niedługo podróże będą zdecydowanie szybsze i łatwiejsze. PKP PLK przekazały, że wystartował przetarg na nowe połączenia.

Szybciej dostaniemy się z Rzeszowa w Bieszczady. Będą nowe połączenia

Dzięki przedstawionej przez PKP PLK inwestycji, podróż z Rzeszowa w Bieszczady zdecydowanie się skróci i będzie dużo łatwiejsza. Ogłoszony został przetarg na nowe połączenia. Przedsięwzięcie sprawi, że podróżni zyskają korzystniejsze możliwości przejazdu z Rzeszowa w kierunku Krosna i Zagórza.

Formalności związane z planowaną inwestycją zaczęły się już kilka lat temu. Na mocy umowy podpisanej w 2016 roku przygotowana została dokumentacja, która miała być zrealizowana już w poprzednim Krajowym Programie Kolejowym. Przetarg ogłoszono jednak dopiero teraz.

Łącznica powstanie między liniami kolejowymi nr 106 Rzeszów – Jasło i nr 108 – to jest trasy łączącej Stróże, Jasło, Krosno, Nowy Zagórz, Ustrzyki Dolne i Krościenko.

Łącznica kolejowa zwiększy możliwości prowadzenia ruchu. Sieć kolejowa na Podkarpaciu stanie się także bardziej spójna. Istotne będą korzyści zwłaszcza dla podróżnych, dzięki zapewnieniu dogodniejszych połączeń ze stolicy Podkarpacia w stronę Bieszczad – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP PLK podaje, że stworzenie łącznicy wyeliminuje konieczność postoju na stacji Jasło dla zmiany kierunku jazdy. Dzięki temu powstaną możliwości bezpośredniego połączenia Rzeszów – Krosno – Nowy Zagórz. Podróż miałaby się skrócić o ponad pół godziny. Czas przejazdu pomiędzy Krosnem a Rzeszowem wyniesie około 80 minut.

ZOBACZ: KIERUNKI STUDIÓW, KTÓRE CIESZĄ SIĘ NAJMNIEJSZYM ZAINTERESOWANIEM

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta