Szczepionka na koronawirusa CORAZ BLIŻEJ. Jest REAKCJA u wszystkich pacjentów

2020-07-15 16:08 maal
Alarmujące dane! Wzrasta liczba chorych na COVID-19 w wieku 20-29 lat
Autor: Getty Images

Akcje amerykańskiej firmy Moderna szybują w górę. Powód? To to przedsiębiorstwo ma być najbliżej stworzenia skutecznej szczepionki na covid-19. Wszyscy pacjenci, którzy otrzymali szczepionkę Moderny stworzyli przeciwciała przeciwko koronawirusowi.

Szczepionka stworzona przez Moderną była testowana na 45 pacjentach. U wszystkich zaobserwowano odpowiedź immunologiczną. Oznacza to, że ich organizmy stworzyły przeciwciała przeciw koronawirusowi. Informacje o postępach szybko spowodowały gwałtowny wzrost notowań firmy na giełdzie.

ZOBACZ TEŻ: Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Stanowisko MZ nie pozostawia wątpliwości

Izabela Szydło pokonała koronawirusa dzięki podaniu osocza ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nad szczepionką przeciwko COVID-19 prowadzone są intensywne badania na całym świecie, opracowywanych jest już ponad 110 preparatów. Jednak taka szczepionka musi być nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Badania na szczepionkami to skomplikowany i długotrwały proces. Każda z nich jest poddawana kompleksowym badaniom klinicznym pod względem jakości, skuteczności i bezpieczeństwa. Dopiero po potwierdzeniu bezpieczeństwa i skuteczności przygotowywana jest dokumentacja składana do urzędów rejestracji leków.

Badania nad szczepionka przeciwko COVID-19 prowadzone są w wyjątkowo szybkim tempie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), pierwsze partie mogą być dostępne w ekspresowym tempie, bo już za 18 lub 24 miesiące. Zwykle takie prace prowadzone są przez co najmniej 10 lat, sam proces zbierania dokumentacji rejestracyjnej w normalnych warunkach trwa około roku. Trzeba też pamiętać, że część badań kończy się niepowodzeniem.