Smog na Podkarpaciu

i

Autor: Eska / Screen ze strony GIOŚ Smog na Podkarpaciu

Pogoda na Podkarpaciu

Smog na Podkarpaciu. Źle jest zwłaszcza w rejonie jednego z większych miast

2024-02-16 10:02

Choć zima dobiega już powoli do końca, daje się jeszcze chwilami we znaki. I nie chodzi tu o opady śniegu, które w lutym nadal potrafią zaskoczyć kierowców i drogowców. Problemem jest smog. W piątek 16 lutego szczególnie odczuli go mieszkańcy jednego z Podkarpackich miast.

Smog na Podkarpaciu w piątek 16 lutego

Mowa o Dębicy. W ostatnich godzinach sytuacja była tu szczególnie niedobra. Wcześnie rano przekroczone zostały normy poziomu alarmowego. Jakość powietrza była bardzo zła. Dobrą wiadomością jest zmienianie się stanu z godziny na godzinę. W ciągu dnia problem powinien zniknąć. Obecnie jest ona znacznie lepsza. Zgodnie z danymi Głównego Inspektorat Ochrony Środowiska przekroczony jest jedynie poziom informowania.

Dodajmy, że nie najlepsza sytuacja, jeśli chodzi o jakość powietrza, w piątkowy poranek była także w Rzeszowie. Jakość powietrza w stolicy Podkarpacia była w zależności od rejonu umiarkowana i zła. Jeszcze przed południem uległa jednak polepszeniu.

Na taką sytuację złożyło się kilka czynników. Jednym z nich jest pogoda. W piątek sporą część Podkarpacia przywitała bezwietrzna, słoneczna aura i bezchmurne niebo. Zmiana może nadejść dopiero w weekend. Prognozy mówią o wzroście zachmurzenia, wietrze i opadach, co przełoży się na poprawę jakości powietrza. Kolejne dni mają przynieść wyższą temperaturę i podwyższoną wilgotność powietrza, a te nie sprzyjają tworzeniu się smogu.

Łąka kwietna powstała na rzeszowskich bulwarach. Kwiaty będą walczyły ze smogiem

Jest CZARNO! Ludzie palą PLASTIKI i BUTY! Smog TRUJE Polaków! | Komentery