Śmiertelny wypadek kolejowy w Głuchowie - jest śledztwo

2020-05-22 13:16 A.Z.
w
Autor: Pixabay

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło w Głuchowie pod Łańcutem na Podkarpaciu, 15 maja. Tu pod kołami pociągu zginął 72 - letni mężczyzna, który wtargnął pod pociąg PKP relacji Przemyśl - Szczecin. Pomimo, że maszynista zauważył 72 - latka i rozpoczął awaryjne hamowanie, nie udało mu się zatrzymać pociągu.

Około godz. 11:20 na wysokości przystanku kolejowego w Głuchowie doszło do potrącenia mężczyzny, który wtargnął pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl – Szczecin. Maszynista zauważył mężczyznę i rozpoczął hamowanie awaryjne, jednakże nie zdołał zatrzymać składu pociągu. Pokrzywdzony w następstwie doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć.

Badanie urządzeniem kontrolno – pomiarowym przeprowadzone wobec kierującego pociągiem nie wykazało zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca wypadku celem zabezpieczenia śladów i dowodów koniecznych do rekonstrukcji zdarzenia. Podjęto również czynności dotyczące zabezpieczenia zapisu monitoringu z kabiny maszynisty pociągu PKP Intercity.

W toku śledztwa szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tragicznego zdarzenia.