Siatkówka, reprezentacja Polski, siatkarki

Autor: FIVB Polskie siatkarki

Igrzyska Olimpijskie 2024

Siatkówka na Igrzyskach 2024. Polska gra z Brazylią o awans z pierwszego miejsca

2024-08-06 14:28

Polskie siatkarki grają w niedzielę z Brazylijkami o awans z pierwszego miejsca w grupie na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu. Zobacz, jakim wynikiem zakończył się mecz reprezentacji Polski przeciwko Brazylii.

Siatkówka na Igrzyskach 2024. Polska gra z Brazylią

W niedzielę 4 sierpnia reprezentacja Polski w siatkówce kobiet mierzy się z Brazylią. Siatkarki walczą o pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu z pierwszej pozycji. Zwycięstwo pozwoli, w teorii, na trafienie na słabszego rywala w kolejnej fazie rozgrywek. Dotychczas obie reprezentacje radzą sobie doskonale. Brazylijki, w dwóch rozegranych meczach, nie straciły ani jednego seta. Polki tylko jednego. Zawodniczki Stefano Lavariniego mają już za sobą mecze z Japonkami i Kenijkami. Zobacz, jakim wynikiem zakończył się mecz Polska – Brazylia w siatkówkę na Olimpiadzie 2024 w Paryżu.

ZOBACZ: Julia Szeremeta zdobyła medal! Zobacz jak się cieszyła po walce o półfinał

Polska – Brazylia na Igrzyskach Olimpijskich 2024

Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla Polek, które prowadziły w pierwszej fazie meczu. Im dalej w mecz, tym bardziej rozkręcały się Brazylijki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21 dla reprezentacji Brazylii.

Drugi set to zawzięta walka o każdy punkt zarówno ze strony Polek, jak i Brazylijek. To był bardzo długi i wyczerpujący set dla siatkarek. Polskie siatkarki cieszyły się już ze zwycięstwa w drugim secie przy stanie 32:30. Jednak grę wznowiono i dopiero wynik 38:36 dla Brazylijek okazał się decydujący w tej partii meczu. W setach przegrywamy 2:0.

Trzeci set to dominacja Brazylijek. Polki dały z siebie wszystko, ale to wystarczyło na zdobycie zaledwie 14 punktów w ostatniej fazie meczu. Brazylia wygrywa spotkanie 3:0. Reprezentacja Polski wychodzi z grupy na drugim miejscu.

Natalia Kaczmarek rusza do walki o medale!