Sensacja w Indian Wells. Fatalne informacje dla Huberta Hurkacza

Autor: PAP/EPA/RAY ACEVEDO

Sensacja w turnieju ATP w Indian Wells. Fatalne informacje dla Huberta Hurkacza

2024-03-10 7:51

Hubert Hurkacz odpadł już w drugiej rundzie turnieju ATP w Indian Wells. Polak musiał uznać wyższość niżej notowanego Francuza Gaela Monflisa. Nie obyło się bez problemów. Po słabym początku meczu, była chwilowa poprawa. Polak zakończył mecz z grymasem bólu.

Hubert Hurkacz odpada z turnieju w Indian Wells

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Huberta Hurkacza z niżej notowanym Francuzem Gaelem Monflisem. W pierwszej rundzie Polak miał "wolny los" zaś w drugiej przyszło mu się zmierzyć z Gaelem Moflisem. Hurkacz pierwszego seta przegrał do zera. Kolejnego przeciągnął na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. Set trzeci był jego ostatnim w turnieju ATP w Indian Wells. Doświadczony Monflis wykorzystał doskonale wykorzystał sytuację i z zimną krwią zakończył spotkanie, nie dając Polakowi żadnych szans.

Hubert Hurkacz wszedł w mecz z trudnościami. Problemy w grze było widać od samego początku. Polak nie trafiał w pole, a przy swoim serwisie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Wszystkie błędy Hurkacza skrupulatnie wykorzystywał doświadczony Monflis. Wynik pierwszego seta doskonale pokazuje to, co działo się na korcie. Hubert Hurkacz nie był w stanie przeciągnąć na swoją korzyść nawet gema.

Drugi set to powrót lepszej formy Polaka, który w końcu zaczął stawiać Francuzowi warunki. Hurkaczowi wychodziły zagrania i widać było przypływ energii. Lepsza gra zaowocowała wygranym setem, ale dopiero w tie-breaku.

Trzeci set to powrót do początkowej fazy meczu. Hubert Hurkacz z grymasem bólu dokończył spotkanie, broniąc się przed silnymi uderzeniami Francuza. Niestety, Polak musiał uznać wyższość niżej notowanego Monflisa tego dnia. Hubert Hurkacz odpadł w drugiej rundzie turnieju ATP w Indian Wells.

Turniej ATP w Indian Wells. Wynik meczu Hurkacz – Monflis

W drugiej rundzie turnieju ATP w Indian Wells mecz Gaela Monflisa z Hubertem Hurkaczem zakończył się wynikiem: 6:0, 6:7 (5:7), 6:2