Iga Świątek odpada z Australia Open. Linda Noskova lepsza od Polki

Autor: PAP/EPA/JOEL CARRETT

Sensacja w Australian Open! Iga Świątek odpada z turnieju. Linda Noskova lepsza od Polki

2024-01-21 19:32

Iga Świątek w sobotę 20 stycznia, po godzinie 9.00 rozpoczęła starcie o 1/8 finału Australian Open. Na jej drodze stanęła Czeszka Linda Noskova. Choć zdecydowaną faworytką była Polka, to Noskova okazała się lepsza w tym starciu. To nie zdarzyło się od 1979 roku!

Świątek - Noskova w Australian Open 2024

Mecz Świątek - Noskova był pierwszym wieczornym spotkaniem na centralnym obiekcie kompleksu w Melbourne - Rod Laver Arena. Polka mierzyła się z Czeszką, która aktualnie zajmuje 50. pozycję w światowym rankingu WTA. Do tej pory Świątek grała z Noskovą tylko raz. W ubiegłorocznym turnieju w Warszawie Iga pokonała Lindę Noskovą 6:1, 6:4. Przegrana Świątek to niemała sensacja! Pierwszy raz od 1979 roku, czyli od 45 lat, najwyżej rozstawiona zawodniczka w turnieju odpadła w Australian Open jeszcze przed 1/8 finału.

Australian Open 2024. Iga Świątek – Linda Noskova

Niemal każdy gem pierwszego seta w meczu o ćwierćfinał Australian Open WTA pomiędzy Świątek – Noskova to walka na przewagi. Choć Świątek pierwszą część spotkania wygrała 6:3 to nie można powiedzieć, że przyszło jej to bez trudu. Czeszka na samym początku spotkania pokazała swoją siłę. Z każdym kolejnym gemem Polka potrafiła zrobić różnicę na korcie, co mogliśmy widzieć po wyniku pierwszego seta wygranego przez Świątek.

Drugi set meczu Świątek - Noskova rozpoczął się od prowadzenia Czeszki, która już do końca pozostawała kilka kroków przed Igą Świątek. Zacięta walka o każdą piłkę lepiej wychodziła Noskovej. Wynik drugiego seta to 3:6

Trzeci set to pokaz znakomitej gry obydwu tenisistek, jednak to Linda Noskova wykorzystywała swoje okazje lepiej i częściej niż Światek. Szczególnie w pierwszej odsłonie trzeciej części meczu. Ostatnie wymiany, asy i returny w wykoniu Polki były zachwycające, jednak po drugiej stronie kortu stała nadal silna Noskova. Wynik ostatniego seta to 4:6. Świątek odpada z Australian Open 2024.

Przemysław Saleta przed walką Adamek - Khalidov: "Mamed jest nieprzewidywalny"