Podziemna Trasa Turystyczna Rzeszów. Kiedy zakończy się modernizacja Rzeszowskich Piwnic?

i

Autor: Pixabay.com

Rzeszowskie Piwnice zostaną otwarte na początku stycznia! Czeka na was mnóstwo atrakcji

2021-12-17 14:32

Największa atrakcja turystyczna w Rzeszowie zostanie otwarta już 3 stycznia (poniedziałek). Mowa o Podziemnej Trasie Turystycznej, która zmieniła się nie do poznania. Teraz to Rzeszowskie Piwnice, gdzie mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli poznać historię miasta w multimedialnej formie.

Już od 3 stycznia 2022 roku (w poniedziałek) mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli poznać sekrety historii Rzeszowa w multimedialnej formie. Wszystkim znana rzeszowska Podziemna Trasa Turystyczna zmieniła się nie do poznania w... Rzeszowskie Piwnice - interaktywną instytucję kultury. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

CZYTAJ TAKŻE: Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Kolejne nagrody rozdane!

Rzeszowskie Piwnice skrywają historię i tajemnice

- Rzeszowskie Piwnice skrywają w sobie nie tylko wielkie tajemnice, ale także bogatą historię. Okres ich powstania jest szacowany na XIV w. Niegdyś służyły one jako sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, a w czasie wojen i kataklizmów - nawet za schronienie. Dzisiaj Rzeszowskie Piwnice wyglądają zupełnie inaczej niż kilkaset lat temu, a ich historię tworzymy my sami - informuje Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców również przed otwarciem Rzeszowskich Piwnic. Będą konkursy w których do wygrania będą bezpłatne wejściówki oraz inne niespodzianki.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!
Sonda
Wybierzesz się do Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie?