RZESZÓW. Żłobek i przedszkole przy Iwonickiej już otwarte. A tam ponad 350 maluchów [ZDJĘCIA]

2021-09-01 12:04

Przedszkole i żłobek przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie są już otwarte. W nowoczesnym budynku rok szkolny rozpoczęło dziś (01.09.) ponad 350 maluchów. A dokładnie 175 przedszkolaków i 178 młodszych dzieci. Budynek został w pełni wyposażony. Do tego jest przytulnie i kolorowo. Łącznie obie inwestycje kosztowały ponad 17 milionów zł.

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jest to także dzień, w którym po raz pierwszy zaprosiliśmy dzieci do nowych, pięknych i nowoczesnych obiektów – żłobka i przedszkola, które powstały w jednej z najszybciej rozwijających się części naszego miasta – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Jak dodał: oddając do użytku te obiekty zwiększono liczbę miejsc w rzeszowskich żłobkach o 178 a w przedszkolach o 175.

- Ważne podkreślenia jest to, że nowy budynek jest w pełni wyposażony, zarówno żłobek i przedszkole posiadają np. nowoczesne zaplecze kuchenne. W każdej sali zamontowano urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat oraz oczyszczacze powietrza. Wykonano też ogrzewanie podłogowe. Budynki są wyposażone w instalację fotowoltaiczną oraz monitoring – podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna za edukację.

CZYTAJ TAKŻE: Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Najważniejsze daty dla uczniów!

Ponad 17 milionów na przedszkole i żłobek

Żłobek i przedszkole znajdują się w jednym budynku, który powstał przy ul. Iwonickiej.  Inwestycja łącznie kosztowała ponad 17 mln zł,  w tym przedszkole ponad 6,5 mln zł, a żłobek ponad 10,5 mln zł. Umowa z wykonawcą tego zadania została podpisana w kwietniu 2020 roku, odebranie wykonanej inwestycji odbyło się 13 sierpnia tego roku. Żłobek ma 1 773 m kw. powierzchni użytkowej, jest w nim sześć oddziałów, przedszkole 1 777 m kw. powierzchni i siedem oddziałów. Inwestycja przy Iwonickiej objęła m.in.: budowę drogi dojazdowej, chodników i parkingów, zjazdu z drogi publicznej a także ogrodzenie terenu, nasadzenia zieleni, place zabaw, oświetlenie zewnętrzne. Budynek wyposażony jest w windy wewnętrzne, zewnętrzne i towarowe, w części żłobkowej jest pralnia.

- Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstawały kolejne inwestycje, które będą służyć naszym najmłodszym mieszkańcom. Na osiedlu Drabinianka - przy ulicy Kwiatkowskiego powstaje obecnie nowoczesny zespół oświatowy, w skład którego wejdą szkoła podstawowa oraz przedszkole. Koszt inwestycji to blisko 39 milionów złotych. Szkoła i przedszkole będą gotowe do końca lipca 2022 roku. Rozpoczęło się już także projektowanie przedszkola i żłobka na os. Budziwój w Rzeszowie. Łącznie będzie tam miejsce dla ponad 300 dzieci – mówi Konrad Fijołek.

Bon żłobkowy w Rzeszowie

- Jeszcze w tym miesiącu wprowadzimy bon żłobkowy. Będzie to wsparcie w wysokości 300 zł miesięcznie dla każdego rzeszowskiego malucha korzystającego z niepublicznego żłobka w naszym mieście – dodaje Krystyna Stachowska.

Protest ratowników medycznych w Rzeszowie
Sonda
Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej?