RZESZÓW: Sprawdź rozkład jazdy autobusu! Od poniedziałku pojadą inaczej!

2020-03-20 8:40 wk
RZESZÓW: Sprawdź rozkład jazdy autobusu! Od poniedziałku pojadą inaczej!
Autor: Pixabay.com

Część autobusów pojedzie zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, część jak w dni robocze, ale w okresie ferii i wakacji, czyli bez realizacji kursów oznaczonych literą „S”. Wszystko po to by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przyczyną tych zmian jest zarówno ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, jak również koszty ponoszone przez miasto, czyli także przez mieszkańców. Ci, w większości zastosowali się do rządowych i lekarskich apeli i zostali w domu lub przesiedli się do własnych samochodów. Tym samym by nie generować “pustych autobusów” potrzebna była korekta rozkładu jazdy.

Zmiany dotyczą przede wszystkim autobusów, które kursują na mocy porozumień zawartych pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a gminami ościennymi. Te pojadą według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze w okresie ferii i wakacji szkolnych. Dotyczy to linii nr 3, 12, 20, 22, 28, 44, 45, 56 oraz 58.

Inaczej, bo zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy kursować będzie od 23-go marca- “34-ka”. Podobnie, czyli jak w soboty, jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, pojadą też wszystkie linie komunikacji miejskiej kursować.

Wyjątkiem będą linie nr 51, 52 i 54. Te, aby zapewnić rzeszowianom dojazd do zakładów pracy znajdujących się w Specjalnej Strefie, pojadą z godnie z rozkładem dostępnym na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.