Rzeszów: Skrzyżowanie ul. Kwiatkowskiego i Powstańców W-wy do przebudowy. Miasto szuka projektanta

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Rzeszów: Skrzyżowanie ul. Kwiatkowskiego i Powstańców W-wy do przebudowy

2022-05-17 15:47

Miasto w końcu na poważnie zabiera się za jedno z najbardziej problematycznych skrzyżowań w mieście. Dokładnie chodzi tu o przecięcie ul. Kwiatkowskiego i alei Powstańców Warszawy, na którym codziennie – szczególnie od strony ul. Kwiatkowskiego trzeba odczekać swoje. Pomysł miasta? Ratusz chce zbudować wiadukt oraz rondo.

Budowa ronda oraz wiaduktu – takie są główne założenia przebudowy jednego z najmocniej zakorkowanych skrzyżowań Rzeszowa. - Przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania opieraliśmy się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Na tej podstawie przygotowane zostały założenia , który zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Wybrana w nim firma będzie musiała  okładnie zaprojektować każdy szczegół przebudowy tego newralgicznego punktu na mapie komunikacyjnej Rzeszowa.

Sanah o płycie „Uczta”

Łatwiejszy dojazd z Drabiniaki i Budziwoja?

Zaplanowana jest budowa ronda. Częścią tej inwestycji ma być także budowa wiaduktu na al. Powstańców Warszawy, nad planowanym rondem.

- Z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku – tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Przebudowa skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem większego projektu, jakim są nowe rozwiązania nad którymi pracuje miasto. Rzeszowscy samorządowcy chcą w przyszłości jeszcze bardziej usprawnić dojazd z osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem.