RZESZÓW: Na ul. Dołowej powstanie parking oraz park! Miasto ma już wykonawcę projektu parkingu!

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Na ul. Dołowej powstanie parking oraz park! Miasto ma już wykonawcę projektu parkingu!

2021-02-24 11:34

Ten, według założeń ma pomieścić 100 samochodów. Projektant będzie miał 6 miesięcy na przygotowanie propozycji zagospodarowania 40-arowego obszaru działki przeznaczonej pod nowe miejsca parkingowe.

Rzeszowski magistrat wybrał już wykonawcę dokumentacji projektowej parkingu przy ulicy Dołowej. Ten ma powstać na miejscu dawnego targowiska, które wcześniej miało służyć jako plac pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. Ze względu jednak na zmianę decyzji władz miasta- gmach wymiaru sprawiedliwości stanie na osiedlu Drabinianka.

Parking przy Dołowej zaś ma pomieścić około 100 samochodów. Jak informuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza- Parking będzie zajmował obszar około 40 arów. Jest zapotrzebowanie na nowy parking w tej części miasta- do Sądu Rejonowego na Kustronia przyjeżdża wiele osób. Dzięki inwestycji nie trzeba będzie błądzić po Rzeszowie i szukać w pobliżu budynku sądu wolnego miejsca do zostawienia auta.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał około pół roku na zaprojektowanie przestrzeni placu na Dołowej. W przygotowywanym dokumencie, poza miejscami parkingowymi, zabraknąć nie może też chodników i nowego oświetlenia.

Na pozostałej części działki zaś powstanie park. W Zarządzie Zieleni Miejskiej trwa właśnie opracowywanie nowej zielonej inwestycji.

Sonda
Czy sporty ekstremalne są dla kobiet?
Drogowskazy Eska ROCK: o osobach wysoko-wrażliwych To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Niewybuchy na iławskim osiedlu. Ewakuowano 57 rodzin