RZESZÓW: Mróz zebrał żniwo. Nie żyje 59-latek!

i

Autor: KMP Rzeszów

RZESZÓW: Mróz zebrał żniwo. Nie żyje 59-latek!

2021-02-13 10:02

Mężczyznę nie dającego oznak życia znaleźli wczoraj wieczorem strażnicy miejscy na ul. Skrajnej. Śmierć 59-latka to drugi w tym roku przypadek wychłodzenia w naszym regionie.

Mundurowi z Rzeszowa wczoraj około 21 zostali powiadomieni o znalezieniu mężczyzny niedającego oznak życia. Na ciało bezdomnego 59-latka w jednej z altan natrafili strażnicy miejscy patrolujący teren ogródków działkowych przy ul. Skrajnej. Przyczyną śmierci było wychłodzenie. Obecny na miejscu prokurator zdecydował o odstąpieniu od dalszych czynności procesowych. To drugi już odnotowany w tym roku w regonie przypadek wychłodzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer  całodobowej infolinii 987- apelują podkarpaccy policjanci.

Policja przypomina też, że miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na skutki niskich temperatur,  zgłaszać można także  za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

Wykaz placówek zaś, które mogą pomóc w zimie osobom bezdomnym i potrzebującym pomocy znale xc można na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Posłuchaj o wychłodzeniu organizmu czyli hipotermii. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
"Bieszczady na ratunek". Powstaje nowy serial dokumentalny!