RZESZÓW: Miasto przekazało działkę pod budowę Sądu Okręgowego. Kiedy przejmie Zamek?

2020-11-20 18:41 wk
RZESZÓW: Miasto przekazało działkę pod budowę Sądu Okręgowego. Kiedy przejmie Zamek?
Autor: Weronika Kasza

Stało się! Władze miasta, przedstawiciele sądu oraz Ministerstwa Sprawiedliwości podpisali akt notarialny o przekazaniu działki pod budowę nowego budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Wśród jego zapisów jest też informacja o oficjalnym momencie przejęcia przez Miasto Rzeszów obecnej siedziby Sądu, czyli Zamku Lubomirskich.

Znamy już lokalizację nowej siedziby rzeszowskiego Sądu Okręgowego. Ta, dzięki podpisanemu wczoraj aktowi notarialnemu z władzami miasta Rzeszowa, zostanie wybudowana w rejonie ulic Zielonej i Granicznej. Nowy obiekt ma być innowacyjnym centrum podkarpackiego sądownictwa.

Zaznaczam, że nowy sąd będzie wyróżniał się również innowacyjnością. Chcemy uczynić z Sądu Okręgowego w Rzeszowie centrum informatyczne sądownictwa dla całego Podkarpacia. Wiemy, że 1-go lipca wchodzi w życie ustawa o e-doręczeniach, e-administracji, czyli przechodzimy z wersji papierowej na formę elektroniczną w wymiarze sprawiedliwości. (… ) Sąd Okręgowy w Rzeszowie będzie najnowocześniejszym sadem w Polsce, który będzie posiadał infrastrukturę potrzebną do realizacji tych zadań- mówił podczas konferencji prasowej Marcin Warchoł, sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Działka, na której powstać ma nowa siedziba Sądu zlokalizowana jest w rejonie ulic Granicznej i Zielonej. Jej budowa może potrwać nawet 3 lata. W zamian za działkę- po 6 miesiącach od przeprowadzki pracowników sądu z Zamku, Miasto Rzeszów oficjalnie przejmie dawną siedzibę Lubomirskich. Ta według planów ma być przeznaczona pod cele kulturalne.

Jeździ na rowerze mimo braku rąk
Posłuchaj o ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.