Rzeszów: Kot uratowany! Akcja ratunkowa trwała 9 dni! [AKTUALIZACJA]

i

Autor: Fundacja Felineus/Facebook

Rzeszów: Kot uratowany! Akcja ratunkowa trwała 9 dni! [AKTUALIZACJA]

2021-11-02 13:51

Kot, który utknął w rurze ciepłowniczej w Rzeszowie spędził w niej dziewięć dni. Tyle trwała bowiem akcja ratownicza. Dziś nastąpił przełom, po tym, jak wczoraj udało się namierzyć dokładnie miejsce, w którym znajduje się zwierzę. Około godziny 13.00 udało się uratować kotka!

Akcja ratunkowa kota, który utknął w rurze ciepłowniczej przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie trwa już od 9 dni. W akcji udział biorą strażacy ochotnicy z dwóch jednostek Załęże i Słocina, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a także miejskich wodociągów. Wczoraj nastąpił przełom, ponieważ udało się zlokalizować miejsce, w którym znajduje się zwierzę. - Wczoraj udało się kota namierzyć. Wiemy, gdzie jest, wiemy, że się porusza i że jest w miarę dobrej kondycji. Natomiast nie udało się jeszcze go wyciągnąć. Nie udało się dlatego, że w przestrzeni rury jest jakaś przeszkoda, przez którą on nie może się przecisnąć. Dzisiaj są na miejscu ekipy monterskie, które mają za zadanie odgiąć fragment rury, żeby kot mógł sam się przecisnąć – mówi rzeczniczka prezydenta Rzeszowa, Marzena Kłeczek-Krawiec.

Spis treści

  1. Kot utknął w rurze. Dziś ma nastąpić przełom w długiej akcji ratunkowej!
  2. Kot utknął w rurze. Trudna akcja ratunkowa
  3. Kot uratowany! [AKTUALIZACJA]

CZYTAJ TAKŻE: Fantastyczny weekend rzeszowskich drużyn. Resovia pokonała Widzew, Stal lepsza od Motoru

Kot utknął w rurze. Dziś ma nastąpić przełom w długiej akcji ratunkowej!

Plan na dzisiaj zakłada, że ekipa monterska odegnie fragment rury i powstanie przestrzeń, przez którą kot sam wyjdzie. Wówczas wszyscy pomocnicy mają wycofać się z akcji, a do niej mają wkroczą pracownicy Fundacji dla bezdomnych zwierząt Felineus. Ci mają zaopiekować się zwierzęciem i wykonać badania. Za nie zapłaci Urząd Miasta Rzeszowa.

Kot utknął w rurze. Trudna akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa trwa długo. Niestety kot utknął w miejscu, do którego ciężko się dostać, a rozcięcie rury może spowodować spore szkody.

- Chociaż również martwimy się o los kota, nie możemy rury rozciąć, w której utknął, ponieważ to pozbawiłoby dostępu do ciepłej wody i ogrzewania 3/4 mieszkańców Rzeszowa na minimum tydzień – mówiła naszej reporterce rzeczniczka prezydenta miasta.

Miejsca, w którym utknął kot, cały czas pilnują pracownicy, jeśli spróbuje wyjść zostanie złapany i uratowany.

Kot uratowany! [AKTUALIZACJA]

Dzisiaj około 13.00 udało się uratować kotka, który 9 dni spędził w rurze ciepłowniczej! Plan, o którym pisaliśmy wyżej powiódł się!

- Kot został uratowany, jest pod opieką Fundacji Felineus. Jest w stanie ogólnym dobrym. Nadzieją ostatniej szansy okazał się pręt. Wsunięto go w szczelinę, przekręcono i w ten sposób udało się odgiąć rurę na wysokość około 10 cm i to wystarczyło, aby kot się zmieścił. Później na kamerze MPWiK umieszczono jedzenie i za nią kotek wyszedł prosto do klatki – opisuje Marzena Kłeczek-Krawiec.

Rzeczniczka prezydenta Rzeszowa dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję osobom. Tak wyglądały ostatnie chwile akcji ratunkowej:

Trwa remont parkingu przy rzeszowskim Ratuszu