Komiks

i

Autor: Pixabay.com

Rzeszów: Kolejna edycja Podkarpackich Spotkań z Komiksem. Co w rozkładzie?

2021-12-08 15:13

To będzie nie lada gratka dla miłośników komiksów. Już w najbliższy weekend (11-12.12) wszyscy fani rysunkowych historii będą mogli wziąć udział 32. edycji podkarpackiego spotkania z komiksem. A w programie masa atrakcji. W sobotę spotkanie przejmą silni mocą miłośnicy serii z odległej galaktyki. Z kolei niedziela upłynie pod znakiem mangi i anime. Wstęp oczywiście za darmo.

W planie masa atrakcji i to przez dwa dni! Sobota to pełno rozmów z twórcami komiksów dotyczących wszystkich aspektów za jakie można pokochać rysowane opowieści. Organizatorzy zaplanowali oficjalną premierę komiksu Przemysława Świszcza „Mieszko – drużyna”. Oprócz tego spotkania z grafikami, podróżnikami i współautorami wielu popularnych pozycji.

Na deser to na co wszyscy fani mieczów świetlnych czekają, czyli ogromna dyskusja o najnowszych produkcjach spod szyldu Gwiezdnych Wojen. Najwięksi fani serii będą mogli zmierzyć się ze sobą w konkursie wiedzy o odległej galaktyce, więc warto sobie przypomnieć jak nazywał się statek Hana Solo, lub czyim ojcem był Lord Vader. I nie ważne czy jesteś fanem jasnej strony, czy pogrążyła cię ciemna strona mocy. Każdy może przyjść i pobawić się z innymi fanami ukochanego uniwersum.

CZYTAJ TAKŻE: Występy, warsztaty i kiermasz! Szykuje się V Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Niedziela należy do fanów mangi i anime

Niedziela upłynie pod znakiem mangi i anime. Jeśli więc jesteście fanami tych azjatyckich kreskówek, to w takim razie jest to dla was pozycja obowiązkowa. W programie rozmowa z Andrzejem Abrachamowiczem, prawdziwym specem w świecie magni. Wisienką na torcie będzie coś dla fanów gier strategicznych, chodzi tu dokładnie o prezentację Mateusza Szali, dotyczącej jednej z najstarszych gier planszowych i strategicznych, czyli „igo”. Wszystkie dwudniowe atrakcje znajdziecie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Więcej szczegółów znajdziecie na wdk.kulturapodkarpacka.pl. Oczywiście wstęp wolny!

Reporterki rzeszowskiej Eski odwiedziły Świętego Mikołaja!