Rzeszów: Jak ZTM radzi sobie z ograniczeniami liczby pasażerów?

2020-03-25 14:19 A.Z.
asdasd
Autor: Pixabay

Od dziś duże zmiany czekają pasażerów miejskich autobusów - w tych będzie mogła być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących. W Rzeszowie ma się to udać dzięki informacyjnym slajdom wyświetlanym na ekranach autobusów, te mają też informować pasażerów ile jeszcze zostało wolnych miejsc.

Teraz Rzeszów - tu od dziś duże zmiany czekają pasażerów miejskich autobusów - w tych będzie mogła być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących. W Rzeszowie ma się to udać dzięki informacyjnym slajdom wyświetlanym na ekranach autobusów, te mają też informować pasażerów ile jeszcze zostało wolnych miejsc.

Te nakazy mają oczywiście zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rzeszowski ZTM ma także przywrócić niektóre zawieszone połączenia - pomysł o wprowadzeniu ograniczeń w rozkładzie jazdy okazał się nietrafiony. Miejskie MPKi w ostatni czasie bywały niebezpiecznie przepełnione.

A poniżej komunikat o tym co czeka Was w najbliższych dniach i jak się do nowych zasad dostosować:

"Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami.

Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych.

W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazu wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

W systemie multimedialnej informacji pasażerskiej na slajdach w autobusach ukazują się ostrzeżenia dot. m.in.:


- zachowania bezpiecznej odległości

- ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum

Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych liniach zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami.

Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów, tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów. Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków.

Kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

Wszystkie informacje i ostrzeżenia są na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej www.ztm.erzeszow.pl oraz naszym profilu na Facebook’u."