RZESZÓW: Jak w Święta będą pracować Punkty Obsługi Mieszkańców i Obsługi Podróżnych?

i

Autor: Materiały prasowe/ archiwum UM Rzeszów

RZESZÓW: Jak w święta pracują Punkty Obsługi Mieszkańców i Obsługi Pasażerów?

2022-04-14 15:02

Jak w święta pracują Punkty Obsługi Mieszkańców i Obsługi Pasażerów? Sobota będzie dla urzędników dniem wolnym od pracy, nieczynne będą zarówno Punkty Obsługi Mieszkańców, jak również Punkty Obsługi Pasażerów oraz Punkt wydawania numerów PESEL, działający przy Langiewicza 15.

W piątek będą pracować krócej. Chodzi o rzeszowskie Punkty Obsługi Mieszkańców, zlokalizowane w miejscowych galeriach handlowych, które jutro działać będą od godziny 10 do 15.30. Zaś, w Punkcie przy ulicy Langiewicza, wnioski o wydanie numeru PESEL będą mogli składać przebywający w Rzeszowie uchodźcy z Ukrainy od 7.30 do 15.30. Warto się pospieszyć, bo w Wielką Sobotę zarówno Punkty Obsługi Mieszkańców, Punkt wydawania numerów PESEL oraz miejska infolinia będą nieczynne.

Wielkanoc w rzeszowskiej cukierni

Zmiany dla pasażerów MPK

Ze zmianami liczyć muszą się też pasażerowie rzeszowskich MPK-ów, którzy w najbliższych dniach planują wizytę w jednym z miejscowych Punktów Obsługi Pasażerów. Te w Wielką Sobotę będą zamknięte, w piątek zaś otwarte będą w określonych godzinach. I tak w punkcie na Grottgera sprawy będzie można załatwić jutro między 8 a 15.30, w Punkcie na Lisa-Kuli, w Galerii Nowy Świat oraz Plazie między 10 a 15.30, w POP-ie na Targowej zaś- między 7 a 14. 30. POP na Trembeckiego w piątek będzie zamknięty. ZTM przypomina też, że bilety kupić można również w biletomatach oraz na stronie ebilet.erzeszow.pl.

Oprócz tego, od wtorku, 19 kwietnia, zmieniają się godziny pracy Punktu wydawania numerów PESEL, który działa przy ul. Langiewicza 15. Ten w dni robocze będzie przyjmował interesantów między 7.30 a 15.30, w soboty- między 9 a 14. Od wtorku krócej działać będzie też miejska infolinia - w dni robocze konsultanci telefony będą odbierać w godzinach pracy urzędu, czyli od 7.30 do 15.30. W sobotę- będzie nieczynna.

QUIZ. Skąd pochodzą najsłynniejsze tańce? Taniec radości od 7/10

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy! Z jakiego kraju pochodzi samba?