RZESZÓW: Miasto planuje rozbudowę kolejnej ulicy w mieście. Chodzi o ul. Zawiszy Czarnego

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów, Google Maps

RZESZÓW: Miasto planuje rozbudowę kolejnej ulicy w mieście. Chodzi o ul. Zawiszy Czarnego

2022-04-13 15:56

Efektem planowanych w tej części miasta prac ma być poprawa zarówno komunikacji między ulicą Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem przy ul. Architektów, jak również zwiększeniem bezpieczeństwa. W ramach inwestycji powstać ma tam także ścieżka pieszo-rowerowa i nowe oświetlenie.

Rzeszowscy urzędnicy ogłosili już przetarg na wybór firmy, która wykona projekt planowanych przez miasto prac. Ich efektem ma być poprawa zarówno komunikacji między ulica Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem Architektów, jak również zwiększeniem bezpieczeństwa, ponieważ powstać ma także ścieżka pieszo-rowerowa i nowe oświetlenie.

Wystartował sezon ogródkowy w Rzeszowie

Co się zmieni?

Zadaniem wybranej firmy będzie opracowanie projektu rozbudowy dróg o łącznej długości ok. 1,8 km. Przyszła droga swój początek będzie miała na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu spożywczego. Następie poprowadzona zostanie w kierunku torów kolejowych i wzdłuż nich, za hipermarketem budowlanym, dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe - tamtejszy przejazd zaś zostanie przebudowany i wyposażony w rogatki. Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego, która również zostanie przebudowa i poszerzona, do skrzyżowania z ul. Architektów - precyzuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Kolejnym elementem planowanych w tej części miasta prac ma być także budowa łącznika między ulica Zawiszy Czarnego a Boya Żeleńskiego. Na wykonanie zadania wybrana w postępowaniu firma będzie miała czas do jesieni przyszłego roku.