RZESZÓW. Buspas zniknie z al. Sikorskiego. Na prośbę mieszkańców

i

Autor: Google Street View

RZESZÓW. Buspas zniknie z al. Sikorskiego. Na prośbę mieszkańców

2022-01-03 11:08

Był kilka lat, zniknie w ciągu kilkunastu dni. Mowa o buspasie na al. Sikorskiego prowadzącym od Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką w Rzeszowie. Ten na wniosek mieszkańców ma zniknąć. Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w mieście. Wprowadzono, je ponad 10 lat temu.

Na al. Sikorskiego w Rzeszowie zlikwidowany zostanie buspas prowadzący od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna. Kierowcy jeżdżący al. Sikorskiego wielokrotnie zwracali uwagę, że na buspasie prowadzącym w kierunku Tyczyna dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie w części przed skrzyżowanie z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

CZYTAJ TAKŻE: Przemysław Czarnek na UR: Szpital uniwersytecki w Rzeszowie jest w fazie projektowania

Buspas będzie zlikwidowany na prośbę mieszkańców

Dlatego też Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podjął decyzję o likwidacji buspasa na al. Sikorskiego, prowadzącego od al. Powstańców Warszawy do rejonu skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką. Nastąpi to w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Wyznaczono je wiosną 2011 roku. Wprowadzone zostały tam testowo, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat.Kolejne wprowadzono wiosną 2015 roku. Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli. Wytyczenie w 2015 roku buspasów było ściśle związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego, w ramach którego z wykorzystaniem pieniędzy z Unii Europejskiej przebudowano m.in. al. Rejtana, ul. Lubelską, skrzyżowanie al. Wyzwolenia – ul. Warszawska, wymieniony został tabor autobusowy, wprowadzono system sterowania ruchem.

W Rzeszowie zrobiło się zimowo