Rzeszów: Aktywistki chcą zmiany nazwy Pomnik Czynu Rewolucyjnego [AUDIO]

2020-11-20 12:45 a.z.
asdas
Autor: Pixabay

Chcą uratować najbardziej znany podkarpacki monument, zmieniając jego nazwę. Chodzi o Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie przy rondzie Dmowskiego, pod którym w ostatnich tygodniach odbywają strajki kobiet. Teraz aktywistki wpadły na pomysł, by do nazwy monumentu dodać słowo "Kobiet".

Chcą uratować najbardziej znany podkarpacki monument, zmieniając jego nazwę. Chodzi o Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie przy rondzie Dmwoskiego, pod którym w ostatnich tygodniach odbywają strajki kobiet.

Teraz aktywistki wpadły na pomysł, by do nazwy monumentu dodać słowo "Kobiet". Tym samym pomnik nosiłby nazwę Pomnik Czynu Rewolucyjnego Kobiet, mówi nam Agnieszka Itner, jedna z organizatorek rzeszowskich protestów.

Pomysł poparła już część rzeszowskich radnych, jednak zadanie wydaje trudne do wykonania. Pomnik stoi na terenach zakonu ojców Bernardynów, a jego wyburzenia od lat domaga się Instytut Pamięci Narodowej.

W ubiegłym roku był pomysł odkupienia pomnika w trakcie Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie został on jednak zakwalifikowany do listy zadań przyjętych do głosowania, bo działka nie należy do majątku miasta.

 

Aktywistki ze Strajku Kobiet w Rzeszowie chcą zmienić nazwę pomnika Wielkiej C!
Pomnik Jana Pawła II w rzeszowskim parku