RZESZÓW: 620 osób zaszczepiło się pierwszego dnia majówki. Dziś kolejny dzień szczepień!

2021-05-02 10:57

Za nami pierwszy dzień akcji „Zaszczep się w majówkę” w Rzeszowie. Z możliwości szczepienia bez umawiania na konkretny dzień i godzinę, skorzystało wczoraj (1 maja) 620 osób. Na chętnych czekało 14 zespołów szczepiących, 7 stanowisk do rejestracji oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Łącznie zaangażowanych było 45 osób.

Jeśli się jeszcze nie zaszczepiliście przeciw COVID-19, możecie to zrobić dziś w Rzeszowie. Specjalny majówkowy punkt szczepień znajdziecie przy ul. Grunwaldzkiej 15 (Podkarpacki Urząd Wojewódzki). Kadra medyczna będzie czekała na was do godz. 18.00.

Kto może się zaszczepić?

2 maja zaszczepić mogą się osoby w wieku 36 lat i starsze, natomiast 3 maja osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie. Należy mieć przy sobie dowód osobisty!

9 maja szczepienia dla wszystkich pełnoletnich

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?