RZE:TONY, czyli koncerty online w ramach Festiwalu Tony. Projekt startuje już 27 listopada

2020-11-20 15:41 af
RZE:TONY - koncerty online w ramach Festiwalu Tony.
Autor: Urząd Miasta Rzeszowa

Sześć koncertów on-line transmitowanych prosto z Estrada Studio. To nic innego jak RZE:TONY, czyli nowy cykl koncertów organizowanych w ramach Festiwalu Tony. Jego pierwsza edycja odbyła się latem w Rzeszowie. Teraz koncerty wystartują 27 listopada o godz. 20.00. Kto pojawi się na scenie?

- Rze:Tony, czyli najlepsze Tony w Rzeszowie, to nowy cykl koncertów online organizowany w ramach Festiwalu Tony, którego pierwsza edycja odbyła się latem w Rzeszowie w przestrzeni Biura Wystaw Artystycznych. W ramach projektu odbędzie się 6 koncertów transmitowanych z Estrada Studio. Koncerty będzie można obejrzeć na na fan page’u Festiwalu Tony i kanale Estrady Rzeszowskiej w serwisie You Tube. Założeniem cyklu Rze:Tony jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem.I tak jak w przypadku Festiwalu Tony, internetowa odłona czyli Rze:Tony nie ogranicza sie do konkretnych gatunków. Najważniejsza jest tutaj przede wszystkim muzyka - mówi Marcin Dziedzic z Estrady Rzeszowskiej.

Pierwszy koncert już 27 listopada o godz. 20.00. Na scenie wystąpi zespół Pusta Przestrzeń.

Co to za zespół?

Pusta Przestrzeń poszukuje kompromisu pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka. Inspiruje ich indie rock, punk rock, post-punk, shoegaze, a także cała gama polskich artystów z różnych dekad i ram gatunkowych. Przenosząc te muzyczne fascynacje na własne utwory tworzą zróżnicowane, autorskie kompozycje: raz energiczne i żywiołowe, innym razem klimatyczne i nastrojowe. Całości dopełniają nieoczywiste teksty śpiewane po polsku, które są wynikiem obserwacji współczesnego społeczeństwa, a w szczególności zawiłych relacji międzyludzkich.

Rzeszowscy ratownicy wracają z nowym coverem