Rusza budowa nowej bazy sportowej w Tuszowie Narodowym. Stal Mielec będzie miała nową bazę!

i

Autor: Stal Mielec

Rusza budowa nowej bazy sportowej w Tuszowie Narodowym. Stal Mielec będzie miała nową bazę!

2021-10-08 14:23

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami ze strony władz, rusza budowa kompleksu sportowego w gminie Tuszów Narodowy. Kompleks będzie pełnił również rolę bazy treningowej ekstraklasowej PGE FKS Stali Mielec.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformowano o rozpoczęciu budowy nowego kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym, który będzie służył zarówno mieszkańcom gminy jak i piłkarzom. Symboliczną pierwszą łopatę wbili wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz wiceminister sportu Jacek Osuch.

– Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy dziś budowę kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym, projektu, którego partnerem jest Stal Mielec. Obiekt będzie służył nie tylko piłkarzom, ale również mieszkańcom całej gminy. Będzie to nowoczesny kompleks składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich, z nawierzchnia sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą – powiedział Tomasz Poręba.

Inwestorem jest gmina Tuszów Narodowy, a Stal Mielec na bazie podpisanej umowy będzie miała możliwość dzierżawienia i korzystania z obiektu. Dzięki temu pierwsza drużyną jak i akademia będzie miała możliwość trenować w komfortowych warunkach. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie zimowym. Obiekt wyposażony będzie w boisko z naturalną nawierzchnią i podgrzewaną płytą, co umożliwi treningi nawet w ujemnych temperaturach.