Rozszerzenie zakazu handlu w niedzielę. Decyzja rządu wkrótce

i

Autor: unsplash.com

Informacje

Rozszerzenie zakazu handlu w niedzielę. Jest decyzja rządu! Dodatkowy dzień wolny

2023-06-16 15:47

Potwierdziły się informacje mówiące o tym, że zakaz handlu może zostać rozszerzony. Już w 2023 roku Polacy nie zrobią zakupów w Wigilię przed świętami Bożego Narodzenia. Taką wiadomość przekazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Spis treści

  1. Rozszerzenie zakazu handlu w niedzielę. Jest decyzja rządu
  2. Zakaz handlu w niedzielę. Zamiana niedziel handlowych przed świętami

Rozszerzenie zakazu handlu w niedzielę. Jest decyzja rządu

Według aktualnego prawa w dwie ostatnie niedziele przed Bożym Narodzeniem sklepy w Polsce są otwarte. W tym roku ostatnia niedziela handlowa przypada jednak w Wigilię. Jak mówią przepisy, w ten dzień sklepy mogłyby być czynne jedynie do godziny 14.00. Już niedługo to się jednak zmieni. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przekazał, ze rząd wprowadzi korektę zasad, które uczynią Wigilię dniem wolnym od handlu.

- Mogę z pewnością powiedzieć, że w tym roku Wigilia po raz pierwszy nie będzie pracująca. Przypada ona w niedzielę, w tym handlową, ale zmienimy to w tym roku. Polacy zasługują na wolną Wigilię – stwierdził minister.

Klienci i firmy handlowe będą mogły liczyć na pewną rekompensatę. O co konkretnie chodzi? Zamiast w Wigilię, sklepy będą otwarte w inną niedzielę poprzedzającą Boże Narodzenie. Jak informuje portal money.pl, to przedstawiciele branży handlowej wyszli z taką inicjatywą do rządu.

Zakaz handlu w niedzielę. Zamiana niedziel handlowych przed świętami

-Jako branża handlowa wyszliśmy z inicjatywą do rządu o zmianę niedzieli przypadającej w Wigilię na niedzielę 10 grudnia. Uważamy, że takie rozwiązanie będzie z korzyścią dla wszystkich pracowników handlu. Dzięki wolnej Wigilii poświęcą ten dzień na przygotowanie świąt – mówi w rozmowie z money.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Zamiana niedziel handlowych nie będzie jednak wprowadzona na stałe, a ma być to jedynie incydent jednorazowy. Co to oznacza? W następnych latach, kiedy 24 grudnia wypadnie w inny dzień tygodnia, sklepy będą czynne do godziny 14.00, tak jak miało to miejsce do tej pory.

ZOBACZ: "ANI JEDNEJ WIĘCEJ. PRZESTAŃCIE NAS ZABIJAĆ". KOBIETY W RZESZOWIE WYSZŁY NA ULICĘ!

Tomasz Walczak VIDEOBLOG: Zakaz handlu w niedzielę zrujnuje gospodarkę?