Rowerzysta miał dwa promile we krwi. Może zapłacić nawet 30 000 zł!

i

Autor: Pixabay

Rowerzysta miał dwa promile we krwi. Może zapłacić nawet 30 000 zł!

2022-02-07 14:12

Rowerzysta został zatrzymany przez policjantów z Ropczyc. 61-latek próbował utrzymać równowagę jadąc na rowerze, jednak to zadanie okazało się zbyt trudne. Mężczyzna jadąc zygzakiem zajmował całą drogę, a to z kolei nie dawało żadnych złudzeń policjantom, którzy zatrzymali niedoszłego rowerzystę. Badanie alkomatem tylko potwierdziło to co oczywiste.

Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów z Ropczyc. 61-latek jadąc zygzakiem zajmował całą drogę, a to mogło wskazywać tylko na jedno. Policjanci zatrzymali niedoszłego rowerzystę do kontroli drogowej, a badania alkomatem potwierdziły to, co wydawało się oczywiste. - Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek kierujący jednośladem, miał w organizmie 2 promile alkoholu informują policjanci z Ropczyc.

Grzywna aż do 30 000 zł?

Mundurowi wypisali mężczyźnie mandat w wysokości 2500 złotych. - Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, dlatego po przeprowadzonych czynnościach, wniosek o ukaranie 61-latka trafi do sądu – tłumaczą ropczyccy funkcjonariusze.

61-latek musi liczyć się teraz z tym, że za złamanie przepisów drogowych może zostać ukarany grzywną nawet do 30 000 zł. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości, podobnie jaki i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, może mieć tragiczne skutki. Nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników.